VIDEO SaS apeluje na Lučanského: Mal by odvolať šéfa finančnej polície Slobodníka | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

VIDEO SaS apeluje na Lučanského: Mal by odvolať šéfa finančnej polície Slobodníka

Jozef Rajtár
Jozef Rajtár
Zdroj: Topky/Maarty
26.07.2019 12:59

BRATISLAVA - Policajný prezident Milan Lučanský by mal odvolať šéfa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka. Ako ďalej dnes na tlačovej besede uviedol poslanec Národnej rady SR za opozičnú stranu SaS Jozef Rajtár, jedným z dôvodov je, že jeden z blízkych ľudí Slobodníka je Peter P. z Levíc.


Ten je podľa Rajtára stíhaný za daňové podvody, pričom vec sa dostala už na súd. Daňový nedoplatok jeho firiem predstavuje podľa Rajtára viac ako štyri milióny eur. Slobodník a Peter P. majú podľa opozičného poslanca byty v jednej bytovke a dcéra Slobodníka využíva auto, ktoré je písané na jednu z firiem Petra P. "Ja som presvedčený, že pán Slobodník nebude ani popierať známosť s Petrom P.," povedal Rajtár. Zdôraznil pritom význam finančnej polície, ktorá vyšetruje práve daňové podvody alebo legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Rajtár tiež spomenul staršiu reportáž portálu Aktuality.sk, podľa ktorej má Slobodník blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov, ktorý pôsobí na Slovensku. Tiež podľa neho pred rokom 1989 pôsobil ako starší referent ŠtB. Už tento fakt by ho podľa Rajtára mal diskvalifikovať na funkciu šéfa finančnej polície. Vo funkcii sa však podľa neho drží vďaka tomu, že je "človekom Kaliňáka a Bödörovcov". "Milan Lučanský dostal veľa času, aby konal. Zdá sa, že po pár vynútených zmenách jeho aktivita zapadla do starých koľají," dodal s tým, že ak Lučanský neodvolá Slobodníka, stratí dôveru SaS.

Prepojenie sa podľa Lučanského nepotvrdilo

Podľa policajného prezidenta Milana Lučanského podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. "Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát," uviedol v stanovisku, ktoré poskytlo Prezídium Policajného zboru.

Milan Lučanský
Milan Lučanský
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Dnešná tlačová beseda SaS bola podľa Lučanského značne chaotická a informačne slabá, preto nevie v tejto chvíli vyhodnotiť, o akom trestnom čine poslanec Jozef Rajtar hovoril. "Predpokladám, že pána Rajtára predvolá Úrad inšpekčnej služby na výsluch a požiada ho o odovzdanie informácií, ktoré má. Ak vyšetrovateľ vyhodnotí, že ide o trestný čin, podľa toho budem konať v súvislosti s Bernardom Slobodníkom," dodal Lučanský.

Na otázky  týkajúce sa jeho možných prepojení na údajne obžalovaného Petra P., ktorý sa mal dopustiť podľa Rajtára daňových podvodov, Slobodník neodpovedal s odkazom na to, že v súvislosti s tlačovou besedou Rajtára „podniká právne kroky“.


Galéria

Jozef Rajtár Milan Lučanský

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, TASR
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články