Prezident: Bratislava je finančne podhodnotená, zdedila aj veľký investičný dlh | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Prezident: Bratislava je finančne podhodnotená, zdedila aj veľký investičný dlh

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: TASR - František Iván
28.05.2019 17:22

BRATISLAVA – Bratislava je finančne podhodnotená. V porovnaní s mestami ako Brno dostáva podstatne menej peňazí a hlavne zdedila investičný dlh, ktorý musí splácať. Vyhlásil to dosluhujúci prezident SR Andrej Kiska po utorňajšom stretnutí s primátorom Bratislavy Matúšom Vallo v bratislavskom Primaciálnom paláci.


Pred vedením hlavného mesta stoja podľa Kisku nové výzvy. Primátorovi "drží prsty" so zavedením parkovacej politiky či s riešením dopravnej situácie v meste. "Nové vedenie, ktoré tu je, má zatiaľ za sebou šesť mesiacov, ale ukázalo, že vecami sa dá hýbať a že pohne mesto dopredu, aby každý jeden, kto zo Slovenska príde do Bratislavy, si mohol s hrdosťou povedať - toto je moje hlavné mesto," uviedol prezident.

Ako podotkol, je jedno, či je človek z Popradu, Michaloviec, alebo zo Žiliny, vždy chodí do Bratislavy ako do svojho hlavného mesta. "Na to, aby sme mohli byť naň hrdí a cítili sa tu príjemne, pravdaže, Bratislava potrebuje aj financovanie," skonštatoval Kiska. Bratislavský primátor vyjadril radosť, že sa mohol s prezidentom oficiálne stretnúť v Primaciálnom paláci. Zároveň mu v mene všetkých Bratislavčanov poďakoval za jeho už končiace päťročné funkčné obdobie v prezidentskom úrade.

Kiska sa v utorok stretol aj s predstaviteľmi Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Utorňajšia návšteva na Úrade BSK a v Primaciálnom paláci bola súčasťou stretnutí, ktoré Kiska absolvuje v závere svojho prezidentského mandátu. V rámci utorňajšieho programu sa hlava štátu zúčastní aj na diskusii s osobnosťami bratislavského regiónu.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články