°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Kiska vymenoval nových generálov polície a ozbrojených síl

Zľava generál Daniel Zmeko, generálmajor Miroslav Lorinc, brigádny generál Peter Babiar, brigádny generál  Róbert Kleštinec, generálka Jana Maškarová a generál Róbert Bozalka,  ktorých povýšil prezident SR Andrej Kiska
Zľava generál Daniel Zmeko, generálmajor Miroslav Lorinc, brigádny generál Peter Babiar, brigádny generál Róbert Kleštinec, generálka Jana Maškarová a generál Róbert Bozalka, ktorých povýšil prezident SR Andrej Kiska
Zdroj: TASR – Dano Veselský
28.05.2019 15:20

BRATISLAVA – Prezident SR Andrej Kiska vymenoval v utorok nových armádnych a policajných generálov. Medzi povýšenými sú aj náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko alebo viceprezidenti Policajného zboru Jana Maškarová a Róbert Bozalka. Informovali o tom hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková a riaditeľ tlačového odboru ministerstva vnútra Jaroslav Taldík.


Do druhej generálskej hodnosti bol v utorok povýšený brigádny generál Miroslav Lorinc, ktorý sa týmto aktom stal generálmajorom. Brigádnymi generálmi sa zase stali doterajší plukovníci Róbert Kleštinec a Peter Babiar.

Andrej Kiska povýšil do vojenskej hodnosti generálmajora brigádneho generála Miroslava Lorinca
Kiska vymenoval nových generálov
Zdroj: TASR – Dano Veselský

"Vymenovanie a povýšenie generálov odzrkadľuje odborné kvality a schopnosti našich profesionálnych vojakov. Blahoželám všetkým, ktorým sa dnes dostalo tejto cti," uviedol minister obrany Peter Gajdoš. 

Prezident Kiska apeloval na generálov, aby stáli za spojeneckými záväzkami Slovenska aj verejne. "Armáda patrí dlhodobo medzi najdôveryhodnejšie inštitúcie na Slovensku. Preto vás chcem požiadať, aby ste aj vy, ako autority ozbrojených síl, prispeli k tomu, že verejnosť bude rozumieť otázkam našej obrany, ochrany a bezpečnosti," povedal Kiska.

Andrej Kiska povýšil do hodnosti generála plukovníčku Janu Maškarovú
Kiska vymenoval nových generálov
Zdroj: TASR – Dano Veselský

Na adresu policajných generálov Kiska pripomenul, že je ich práca vnímaná občanmi každodenne. "Je to práca ťažká, náročná a často nebezpečná. Ale verejnosťou veľmi pozorne a citlivo vnímaná. A od minuloročnej februárovej vraždy viac, ako kedykoľvek predtým. Verím, že sa so všetkými mimoriadne náročnými úlohami, ktoré stoja pred celým našim policajným zborom, popasujete a vyrovnáte," doplnil Kiska.


Galéria

Zľava generál Daniel Zmeko, Andrej Kiska povýšil do Andrej Kiska povýšil do

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články