Raši to povedal na rovinu: Prezident klame, pomáha polarizácii spoločnosti a haní štát | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Raši to povedal na rovinu: Prezident klame, pomáha polarizácii spoločnosti a haní štát

Richard Raši
Richard Raši
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
19.05.2019 14:55

BRATISLAVA - Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) obvinil prezidenta Andreja Kisku, že klame, pomáha polarizácii spoločnosti a haní štát. Poslanec NR SR Boris Kollár (Sme rodina) zase tvrdí, že Slovensko má tri zahraničné politiky. Povedali to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.


„Prezident svojimi vyjadreniami haní štát. Aj ony pomáhajú polarizácii spoločnosti a extrémnym náladám,“ tvrdil Raši v diskusnej relácii. Následne spresnil, že vyjadrenia prezidenta Kisku sú „nesprávne, škodlivé a aj ony napomáhajú polarizácii spoločnosti a extrémnym náladám.“ Reagoval tak na vyjadrenia Kisku pre nemecký denník Die Welt, v ktorých označil Slovensko za "mafiánsky štát". Na otázku ohľadom vyjadrení hlavy štátu v rozhovore pre nemecký denník povedal Raši, že „prezident klame“.

Prezidenta Raši obvinil i zo zneužívania mandátu prezidenta vzhľadom na to, že ešte počas trvajúceho úradu vyhlásil založenie politickej strany. Útok na Kisku prišiel potom, čo sa predseda hnutia Sme rodina Kollár vyjadril, že Slovensko má tri zahraničné politiky. „My máme troch najvyšších ústavných činiteľov a každý robí inú zahraničnú politiku,“ uviedol. Následne spresnil, že zahraničná politika musí ísť z jedného centra „nech je akákoľvek.“


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články