Dôvod na predčasné voľby? Erik Tomáš ho nevidí, koalícia podľa neho funguje | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Dôvod na predčasné voľby? Erik Tomáš ho nevidí, koalícia podľa neho funguje

Poslanec Erik Tomáš.
Poslanec Erik Tomáš.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
24.03.2019 16:30

BRATISLAVA - Poslanec vládnej strany Smer-SD Erik Tomáš nevidí dôvod na predčasné voľby. Reagoval tak v dnešnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom na otázku, či pre spor o zmluve o obrannej spolupráci s USA hrozia voľby skôr ako o rok v marci.


Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová povedala, že OĽaNO je pripravené ísť do volieb kedykoľvek, ale nebudú súhlasiť s letným termínom. Myslí si, že predčasné voľby sú lepšia možnosť ako nefunkčná koalícia. To, že koalícia nefunguje, je podľa nej faktom. Tomáš argumentoval, že funguje.

Veronika Remišová.
Dôvod na predčasné voľby?
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Vláda aj NR SR bez problémov zasadá a Slovensku sa podľa neho darí. Preto v momentálne situácii nevidí dôvod na predčasné voľby, ale priznal, že nevie, ako sa situácia môže vyvinúť. Tomáš zároveň informoval, že sa uplynulý týždeň stretli predstavitelia koalície a dohodli sa, že všetky návrhy zákonov, ktoré majú dopad na rozpočet, presunú na aprílovú schôdzu. Dovtedy by malo byť známe už meno nástupcu ministra financií Petra Kažimíra, ktorý odchádza do Národnej banky Slovenska.

Tvrdé slová SNS na adresu Pellegriniho: Premiérom je náhodou, dôležitejší je názor Fica

Či ním bude bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze, nepovedal. "Nemám mandát hovoriť o mene, nie som člen predsedníctva," povedal s tým, že Smer sa ešte stále v tejto otázke nerozhodol. Podľa Remišovej je Imrecze zlá voľba, ako riaditeľ Finančnej správy sa podľa nej zdiskreditoval.


Galéria

Poslanec Erik Tomáš. Veronika Remišová.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články