Ministerstvo vnútra prešetruje podnet proti bývalému policajnému viceprezidentovi Málikovi | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Ministerstvo vnútra prešetruje podnet proti bývalému policajnému viceprezidentovi Málikovi

Jaroslav Málik
Jaroslav Málik
Zdroj: TASR/Martin Baumann
18.10.2018 15:42

BRATISLAVA – Úrad sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra sa zaoberá otázkou bezpečnostnej previerky bývalého policajného viceprezidenta Jaroslava Málika. Potvrdila to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) počas štvrtkovej parlamentnej Hodiny otázok.


Odpovedala na otázku šéfky klubu OĽaNO Veroniky Remišovej, podľa ktorej Málik nemal bezpečnostnú previerku, hoci ju mal mať. Pýtala sa, aké kroky podniká ministerstvo vnútra a polícia v tomto prípade. 

"V danej veci bol prijatý podnet, ktorý vybavuje Úrad sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra," uviedla Saková s tým, že vlani v septembri vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar oznámil Národnému bezpečnostnému úradu podozrenie z možnej neoprávnenej manipulácie s utajovanými skutočnosťami Jaroslavom Málikom.

Ministerka tiež zdôraznila, že Málik v čase nástupu do funkcie viceprezidenta Policajného zboru (PZ) mal platné osvedčenie vydané na základe bezpečnostnej previerky vykonanej podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností pre stupeň utajenia tajné. "Na základe toho mu bol prezidentom PZ pri nástupe do funkcie vydaný záznam o určení oboznamovať sa s utajovanými skutočnosťami zmieneného stupňa utajenia tajné," doplnila Saková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články