°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Dlhoočakávaný krok pravej ruky Fica: Erik Tomáš zvažuje vstup do Smeru

Erik Tomáš
Erik Tomáš
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
15.08.2018 13:35

BRATISLAVA – Poslanec NR SR Erik Tomáš, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke Smeru-SD, zvažuje vstup do tejto strany. Ako povedal v rozhovore, dlhodobo pôsobil v profesionálnych pozíciách v oblasti komunikácie a pri nich nevznikala potreba členstva v strane.


„Napriek tomu, že nie som členom strany, si verejnosť po tých rokoch moju tvár už automaticky spája so značkou Smer. Od roku 2016 som poslancom NR SR za Smer a samozrejme si uvedomujem, že moja pozícia sa zásadne zmenila. Viedol som už diskusie s vrcholnými predstaviteľmi strany a silno zvažujem, že do strany vstúpim. Do konca leta by som mal túto otázku uzavrieť,“ povedal.

Niektorí poslanci NR SR za Smer-SD prestávajú niekedy hlasovať spolu s väčšinou v klube. Marek Maďarič predložil návrh novely zákona s opozičným poslancom Martinom Poliačikom. „Marek Maďarič sa už dlhodobo stavia do pozície vnútorného kritika v strane, ale pri drvivej väčšine zákonov z dielne koalície hlasuje za a zatiaľ jeho pozíciu nemôžeme označiť za takú, že by nepodporoval súčasnú vládu. To je kľúčové. Kým to tak bude, nebudem špekulovať. Ale čo Marek Maďarič v budúcnosti urobí, bude jeho osobné rozhodnutie,“ povedal Tomáš.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články