°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Vládna kríza: Fico a Bugár sa zatiaľ nedohodli, v Most-Híd uvažujú aj o definitívnom odchode

Robert Fico a Béla Bugár
Robert Fico a Béla Bugár
Zdroj: Foto: SITA/Branislav Bibel
11.03.2018 19:54

BRATISLAVA - Kríza vo vzťahoch medzi vládnymi stranami Smer-SD a Most-Híd pravdepodobne pokračuje. Zdroje z prostredia vládnucich strán potvrdili, že počas sobotňajšieho stretnutia ich predsedov Robera Fica (Smer-SD) a Bélu Bugára (Most-Híd) nedošlo k žiadnej dohode.


Pellegriniho slová hovoria za všetko: Takto sa vyjadril o Kaliňákovom odchode

Podľa informácii sa v rámci rokovaní Mostu-Híd skloňuje aj definitívny odchod z vlády. Predstavitelia jednej z troch koaličných strán mali v sobotu rokovať o budúcnosti vládneho zoskupenia. V rámci strany sa údajne zvažuje aj odchod z koalície. Podľa viacerých zdrojov má všetko závisieť od priebehu rokovaní Bélu Bugára (Most-Híd) s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD).

V sobotu o situácii v koalícii hovoril aj podpredseda Slovenskej národnej straný (SNS) Anton Hrnko, ktorý nevylúčil možnosť požiadavky odchodu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd). "Takáto požiadavka bude nastolená na pondelkovom predsedníctve strany, ktoré bude rozhodovať o tom, či to bude aj oficiálne stanovisko SNS pri koaličných rokovaniach," potvrdil poslanec NR SR Hrnko.


Nástroje k článku



ZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Branislav Bibel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články