VIDEO Most-Híd sa stretol s prezidentom: Možný odchod straníkov, Bugár postup necháva na radu | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

VIDEO Most-Híd sa stretol s prezidentom: Možný odchod straníkov, Bugár postup necháva na radu

Zdroj: Martin Bublavý
12.03.2018 13:49

BRATISLAVA - Most-Híd informoval prezidenta SR Andreja Kisku, ako prebehli rokovania okresných štruktúr o situácii v koalícii a spoločnosti. Informoval o tom predseda strany Béla Bugár, ktorý nepovedal, či strane stačí odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), čo Most-Híd žiadal. Kaliňák demisiu oznámil v pondelok. Bugár nevylúčil, že zo strany môže pár ľudí odísť, či už v koalícii Most-Híd zostane alebo odíde.


"Pokiaľ nepadne rozhodnutie republikovej rady, o žiadnych čiastkových informáciách nebudeme hovoriť," povedal novinárom pri odchode z paláca Bugár. Nereagoval na Kaliňákov odchod, ani na otázky, či by sa Smer-SD mal vzdať celého rezortu vnútra. Pokiaľ ide o možné odchody zo strany, ak Most-Híd v koalícii zostane, Bugár povedal, že to platí aj naopak. "Neviem, ako rozhodne republiková rada, ale tak isto by mohli odísť ľudia, ak by sme zostali v koalícii, aj keby sme odišli," uviedol Bugár.

Predseda Mosta-Híd nemieni reagovať ani na vyjadrenia podpredsedu SNS Antona Hrnka, ktorý hovoril, že v SNS chcú hlavu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. "Nikdy som sa nevyjadroval k ľuďom, ktorí si myslia, že chvost máva psom. Ak to bude na stole od pána predsedu SNS, k tomu sa vyjadrím. Na pána Hrnka nebudem reagovať," doplnil.

Bugár tiež odmietol argumentáciu premiéra Roberta Fica, ktorý v posledných dňoch spomína amerického miliardára Georgea Sorosa. "V žiadnom prípade s tým súhlasiť nemôžeme," poznamenal Bugár. Nepovedal, aká je momentálne nálada v strane.

VIDEO Most-Híd sa stretol
Zdroj: Martin Bublavý

Republiková rada Mosta-Híd zasadne o 14.00 h v centrále strany v Bratislave. Rozhodovať bude o tom, ako riešiť vládnu krízu a ako ďalej v koalícii. Vládna kríza a napätie prišli po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a po zverejnení Kuciakovho nedokončeného článku.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Topky.sk/Martin Bublavý

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články