°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Účastníci tábora na Kotlebovej tajnej usadlosti: FOTO Sebranka milujúca Hitlera aj Tisa

Vyzerá to tak, že zemetrasenie zažívajú aj kotlebovci.
Vyzerá to tak, že zemetrasenie zažívajú aj kotlebovci.
Zdroj: ludovamladez.sk
08.12.2017 05:55

BANSKÁ BYSTRICA - Letné tábory v plnom prúde! Usadlosť v lone prírody na strednom Slovensku, ktorú si ĽSNS potichu kúpila v prvej polovici tohto roka, už je využívaná - tým však nemusí potešiť každého.


O tom, že si Kotlebovci kúpili usadlosť s pozemkom o veľkosti 25 hektárov, ako prvé informovali Topky v auguste tohto roka. Samotný nákup prebehol v apríli, pričom už v júli sa neďaleko obce Čekovce blízko Krupiny uskutočnil dvojtýždňový tábor pre mládež, o ktorom informovala aj Ľudová mládež na svojej webstránke.

Známy blogger Ján Benčík sa naň vo svojom najnovšom príspevku pozrel, pričom medzi účastníkmi okrem niekoľkých známych tvárí - zúčastnil sa napríklad poslanec Milan Mazurek či predseda strany Marian Kotleba - všimol aj mladých, ktorí na sociálnych sieťach pozdieľali všeličo, vrátanie obraňovania Jozefa Tisa a podpory nemeckých vojakov.

Účastníci tábora
Zdroj: ludovamladez.sk

Účastníci tábora

Na Facebookových účtoch ponachádzal Benčík všeličo. Jeden z účastníkov, Šimon, zdieľal napríklad pochodujúcich vojakov Wehrmachtu s prísahou, ktorá je písaná švabachom a vojaci v nej sľubujú vernosť priamo Adolfovi Hitlerovi. Na titulnej fotke mal ale aj vojakov s vlajkou s hákovým krížom a podelil sa aj o ilustračnú fotografiu vojaka Wehrmachtu z Operácie Barbarossa.

Účastníci tábora na Kotlebovej
Zdroj: Ján Benčík

Ďalší z účastníkov, Peter, sa však na Facebooku hlási k odkazu napríklad Jozefa Tisa. Okrem iného kritizuje novinárov, ktorí nazvali tábor „výcvikovým strediskom pre malých náckov", zdieľa znak Hlinkovej gardy, vojakov vojnového Slovenského štátu, želá „pekný biely deň" a nezabúda ani na Jána Luntera a Andreja Kisku, ktorých nazval „koktavým dedkom" a „koktavým úžerníkom".

Peter má svoje meno napísané v azbuke a svoju náklonnosť k Rusku a Vladimirovi Putinovi dáva najavo napríklad zdieľaním ruského prezidenta a štátnej hymny.

Účastníci tábora na Kotlebovej
Zdroj: Ján Benčík

Aj Patrik dáva najavo náklonnosť k Rusku, a to napríklad titulnou fotkou, podľa ktorej proti nemu zbraň nepozdvihne. Z jeho profilu vyplýva, že má rád neonacistické kapely ako Biely odpor či Krátky proces, a aj vojakov Slovenského štátu, ktorí, paradoxne, počas druhej svetovej vojny museli bojovať proti armáde Sovietskeho zväzu, čo tak trochu nedáva zmysel.

Účastníci tábora na Kotlebovej
Zdroj: Ján Benčík

Tábora sa zúčastnilo aj nežné pohlavie. Viktória prejavuje sympatiu, samozrejme, ku ĽSNS, o policajtoch si myslí, že sú to bastardi, a je aj proti systému. Rada sa fotí s bejzbalkou v drsnej póze, nepáčia sa jej imigranti a Kotlebu vidí ako niekoho, „kto urobí poriadok na Slovensku". Má aj poriadne drsný názor na rappera Strapa, ktorý sa svojimi protiextrémistickými názormi netají.

Účastníci tábora na Kotlebovej
Zdroj: Ján Benčík
 

Podchytávania mládeže sa zúčastnil aj Michal Haviar, ktorý sa netají obdivom k Tisovi, ku ktorého hrobu bežne chodieva a zdieľal aj jeho prejav. Zdieľal aj video, podľa ktorého bolo SNP čiernym dňom našej histórie. Prezentuje sa aj v hliadkovaním vo vlakoch. V župných voľbách kandidoval za poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji, kde však pohorel.


Galéria

Vyzerá to tak, že Účastníci tábora Vyzerá to tak, že

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ph
FOTO: Ján Benčík, ludovamladez.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články