EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje obrovské pozemky: FOTO Biznis ĽSNS s usadlosťou na samote | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje obrovské pozemky: FOTO Biznis ĽSNS s usadlosťou na samote

Marian Kotleba
Marian Kotleba
Zdroj: Topky.sk, SITA
10.08.2017 10:59

BANSKÁ BYSTRICA - Kotleba má opäť čo vysvetľovať. Šéf ĽSNS, ktorý sa prezentuje ako antisystémový politik, opäť urobil niečo, proti čomu bojuje. Topkám sa totiž podarilo odhaliť ďalší zaujímavý nákup jeho strany.


Ako prvý o tom informoval predseda KDH Alojz Hlina, ktorý je v súčasnosti na turné po slovenských dedinách. Na Kotlebovu novú usadlosť upozornili domáci z obce Čekovce v okrese Krupina. My sme po utajenej akvizícii strany v prostredí Hontianskeho regióna pátrali.

EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje
Zdroj: Kataster

Usadlosť je zašitá pri lese a možnosť, že by tam len tak zablúdil bežný človek, je naozaj malá. Ide o veľké pozemky, medzi ktoré podľa Katastrálneho portálu patrí takmer 57-tisíc m² lúk a pasienkov, približne 161-tisíc m² lesných pozemkov, 23-tisíc m² ornej pôdy a rodinný dom s dvomi hospodárskymi budovami. Na fotografiách vidno okrem malebnej prostredí aj pasúce sa ovce, čo rozhodne nie je činnosť spájajúca sa s činnosťou politických strán.

EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje
Zdroj: Topky.sk

Kúpa za štvrť milióna?

Zaujímavý je aj odhad ceny. Oslovili sme odborníčku na reality z portálu romantickechalupy.sk Zuzanu Pčolárovú, ktorá sa špecializuje na územie v okolí Krupiny. „Podľa trhových cien je hrubý odhad Vami spomínanej nehnuteľnosti od 150 do 250-tisíc eur," reagovala pre topky.sk

Podľa miestnych by mala usadlosť slúžiť na súkromné účely predsedu ĽSNS. Zo zdroja blízkeho strane sme sa dozvedeli, že so svojou manželkou už dlhšiu dobu hľadali podobný domček.

EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje
Zdroj: Topky.sk

EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje
Zdroj: Topky.sk

Podozrievavý Hlina

Alojzovi Hlinovi sa v tomto prípade nezdá viacero vecí. „V prvom rade si treba uvedomiť, že strana dostáva peniaze od štátu na svoju činnosť. Ja si nedokážem predstaviť, ako sa dá realizovať činnosť strany v usadlosti na samote,“ vyjadril sa pre Topky šéf kresťanských demokratov.

„Som zvedavý, ako to vysvetlia, čo tam chcú robiť, či tam bude opekať slaninku Kotleba alebo trénovať boj zblízka polovojenské oddiely, povedal Hlina.

EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje
Zdroj: Kataster

Cena? 140-tisíc eur

Ako vysvetľuje Milan Uhrík z ĽSNS, strana kúpila pozemky kvôli prázdninovým a športovým pobytom pre deti zo sociálne slabších rodín. Bližšie detaily zatiaľ nepovedal, zaujímavé je však, že podľa nášho odhadu priestory nie sú vhodné pre masové akcie. Navyše od kúpy nehnuteľnosti od apríla sa tu podľa našich informácii nezmenilo nič a všetko naznačuje tomu, že sa tu žiadna charitatívna akcia nekonala.

EXKLUZÍVNE ODHALENIE! Kotleba skupuje
Zdroj: Kataster

„Za 25 hektárový pozemok aj so starou usadlosťou zaplatila strana 140-tisíc eur. Nejde o nič lukratívne a za takto rozľahlý pozemok je to veľmi výhodná cena," obhajuje kúpu Uhrík.

Nejde pritom o prvý podobný nákup. Minulý rok na povrch vyplávali informácie, podľa ktorých strana kúpila v Novom svete pri Banskej Bystrici lukratívny dom aj s pozemkom. Mala na to použiť peniaze, ktoré dostala od štátu za výsledky parlamentných volieb, pričom suma mala presiahnuť 250-tisíc eur.

Ako sa v tom čase bránil Kotleba, nemalo ísť o súkromné bývanie pre neho zadovážené za štátne peniaze, ale o sídlo strany.


Galéria

Marian Kotleba Marian Kotleba

Nástroje k článkuZDROJ: ph
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články