°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Vďaka Nežnej revolúcii žijeme v slobode, relatívnom bezpečí a hojnosti, povedala SaS

Richard Sulík
Richard Sulík
Zdroj: SITA
16.11.2017 13:25

BRATISLAVA - Napriek mnohým dezilúziám a sklamaniam, ktoré prišli po Nežnej revolúcii a na ktorých cudzopasili a cudzopasia populisti rôzneho razenia, žijeme v slobodných časoch, v relatívnom bezpečí a hojnosti. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedníctva opozičnej strany SaS pri príležitosti 28. výročia Novembra '89.


"Je to vďaka Nežnej revolúcii, ktorá mala masovú podporu obyvateľov, ktorá zmietla komunizmus na smetisko dejín a ktorou sme si získali rešpekt a úctu svetovej verejnosti. Nikdy nezabudneme," odkazujú liberáli. V stanovisku pripomínajú, že Nežná revolúcia zo 17. novembra 1989 bola dôsledkom ekonomického a morálneho úpadku komunistickej diktatúry. "Po desaťročiach útlaku boli občania na Slovensku slobodní. Mohli bez štátnych povolení cestovať do celého sveta, zakladať politické strany a vyjadrovať svoje kritické politické názory bez toho, aby prišli o zamestnanie a v krajnom prípade skončili vo väzení," tvrdí SaS.

Podľa liberálov doslova z večera na ráno začali v našej krajine fungovať slobodné médiá bez cenzúry. Po desaťročiach centrálne plánovanej ekonomiky, ktorá zrušila súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov a ktorú charakterizoval chronický nedostatok kvalitného tovaru, sa zase občanom vrátilo právo na súkromné podnikanie a začalo sa reálne dobiehanie vyspelých západných ekonomík.

"Pripomínanie si významu 17. novembra pre slobodu a demokraciu rokmi narastá, pretože do pracovného a politického života vstupujú nové generácie, ktoré nemajú osobnú skúsenosť s totalitným režimom, jeho scestnou ideológiou, lživou propagandou a krutou realitou," dodali liberáli.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články