Hnutie OĽaNO má svojho predsedu, o jeho zmene neuvažuje, povedala Remišová | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Hnutie OĽaNO má svojho predsedu, o jeho zmene neuvažuje, povedala Remišová

Veronika Remišová
Veronika Remišová, Zdroj: TASR/Michal Svítok
04.11.2017 11:52

BRATISLAVA - Hnutie OĽaNO neuvažuje o zmene svojho predsedu. Ako povedala poslankyňa NR SR Veronika Remišová, hnutie má predsedu a stále ním je Igor Matovič. O tom, či by pozíciu predsedu prevzala uviedla, že keď táto otázka bude aktuálna, bude nad tým rozmýšľať."Momentálne sa naplno sústredím na to, čo je podstatné, presadzovanie našich riešení na zlepšenie Slovenska, boj proti korupcii a dobré výsledky nášho hnutia," povedala.


Skutočnosť, že sa Matovič nezúčastňuje rokovaní parlamentu rešpektuje ako jeho osobné rozhodnutie, ktoré neovplyvňuje súdržnosť hnutia. "Spoločne diskutujeme o aktuálnych témach a prioritách hnutia. Momentálne sme sa naplno sústredili na regionálnu kampaň. Podarilo sa nám vybudovať regionálnu sieť, takisto máme v regiónoch aktívnych dobrovoľníkov a podporovateľov, ktorí s nami spolupracujú," priblížila poslankyňa s tým, že vládnej strane Smer-SD sa dlhodobo nedarí pozdvihnúť regióny.

"Máme jedny z najväčších rozdielov medzi vyspelými krajinami sveta. V niektorých okresoch je každý piaty človek nezamestnaný, ľudia majú nízke mzdy. Je to hanba a vizitka desaťročnej vlády Smeru," uviedla.

Podľa nej Smer prebral do sociálneho balíčka návrhy hnutia OĽaNO ako napríklad príplatky za prácu v noci a počas víkendov. "Zároveň však navrhuje príspevok na podporu mobility za prácou, čo len urýchľuje vyľudňovanie regiónov. My presadzujeme riešenia, aby sa pracovné príležitosti tvorili tam, kde žijú ľudia. Našou prioritou je, aby ľudia v regiónoch mali dôstojný život, pretože ak nebudú prosperovať regióny, nebude prosperovať ani Slovensko," uzavrela.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: TASR/Michal Svítok

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články