Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

Brecely stavia Sieť na nohy! Chce efektívne hospodárenie v župách

Roman Brecely
Roman Brecely (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Strana #Sieť sa s Mostom-Híd nezlúči. Fúziu nevidí reálne predseda #Siete Roman Brecely, podľa ktorého o to už nestojí ani predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Brecely chystá v strane inventarizáciu, zapojiť sa chce do budúcoročných volieb do vyšších územných celkov. #Sieť nevylučuje ani vlastných kandidátov na predsedov v niektorých krajoch.

"Prioritou Siete je mať čo najsilnejšie zastúpenie v radách župných poslancov, aby sme mohli ovplyvňovať efektívne hospodárenie VÚC-iek a aby sme zabránili rozkrádaniu a klientelizmu. Nie je mojou prioritou mať župana, aj keď nevylučujem, že v niektorých krajoch skúsim postaviť kandidáta," povedal Brecely.

Hoci má #Sieť iba dvoch poslancov v Národnej rade SR, stále je podľa jeho slov parlamentná strana, čo považuje za "obrovskú výhodu". Integráciu s Mostom-Híd už nevidí Brecely ako schodné riešenie. "Myslím si, že aj pána Bugára prešlo počiatočné nadšenie z takejto fúzie, a preto to teraz nepovažujem za realizovateľné," doplnil.

Inventarizáciou v #Sieti chce Brecely zistiť, čo v strane ostalo. Šéf #Siete chce personálny audit a zadefinovať si krátkodobé ciele, ktoré by pomohli stranu stabilizovať. "Pri takejto resuscitácii nás nevyhnutne čaká aj naladenie sa na skromný finančný model prevádzkových nákladov na chod strany," pripúšťa Brecely, ktorý nehádže flintu do žita.

"Budovanie regionálnych štruktúr v priebehu jeden a pol roka sa ukázalo ako dobrý krok a dnes dostávam množstvo pozitívnych informácií z regiónov od šikovných ľudí, ktorí majú chuť a odvahu pokračovať v práci a to ma povzbudzuje. Mojou výhodou je, že pri súčasnej situácií a nálade v Sieti môže prísť iba k pozitívnemu prekvapeniu," uzavrel.

Viac o téme: Béla BugárMost-Híd#SieťRoman Brecely
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu