Poslanec Kollárovej strany prišiel s divným nápadom: TAKTO chce dosiahnuť, aby ho všetci počúvali | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Poslanec Kollárovej strany prišiel s divným nápadom: TAKTO chce dosiahnuť, aby ho všetci počúvali

Peter Pčolinský
Peter Pčolinský
Zdroj: SITA
16.08.2016 10:40

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR Peter Pčolinský (Sme rodina) chce v parlamente hovoriť zemplínskym nárečím, aby ho všetci počúvali. Pčolinský mal hneď po voľbách ambíciu spojiť všetkých východniarov v parlamente, ale to sa mu nepodarilo.


Ako povedal, chcel, aby poslanci z východného Slovenska viac a užšie spolupracovali, bez ohľadu na stranícku príslušnosť. „Naivne som si myslel, že to ostatní kolegovia z východu vezmú ako samozrejmosť a snáď niečo pozitívne prinesieme pre náš región. Dvadsaťpäť rokov totiž vlády zvysoka kašlú na východniarov. Vždy to bolo len o sľuboch a prázdnych gestách. Ani teraz to nie je inak,“ vyhlásil. Pre mnohých východniarov v parlamente je podľa Pčolinského dôležitejšia stranícka knižka a príkaz nespolupracovať s politickou konkurenciou, ako pomoc pre ich vlastný región.

Pčolinský mal ambíciu vytvoriť pracovnú skupinu, v ktorej by boli združení všetci poslanci parlamentu, ktorí majú trvalé bydlisko na východe Slovenska, bez ohľadu na politickú príslušnosť. Takáto skupina by pri predkladaní zákonov skúmala a pripomienkovala, či zákony prinesú osoh východnému Slovensku.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články