Vzbúrenci zo Siete sa stretli s novým predsedom: Položia Hrnčiar a spol. vládu? | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Vzbúrenci zo Siete sa stretli s novým predsedom: Položia Hrnčiar a spol. vládu?

Nový predseda Siete a minister dopravy Roman Brecely.
Nový predseda Siete a minister dopravy Roman Brecely.
Zdroj: Jan Zemiar
15.08.2016 21:25

BRATISLAVA - Pätica poslancov #Siete, ktorí kritizovali bývalého šéfa strany Radoslava Procházku, rokovali dnes s novým predsedom Romanom Brecelym. Hovoriť mali o budúcnoti #Siete. Zatiaľ bez výsledku. Po stretnutí povedali len toľko, že išlo o neformálne rokovanie. Nevyjadril sa zatiaľ ani predseda Brecely, ktorý by mal prísť s návrhmi, ako udržať stranu.


Poslanci Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík sa nedávno vyhranili voči Procházkovi, ktorý v sobotu vo funkcii predsedu skončil. Hrnčiara a Fedora pred pár týždňami Procházka zbavil straníckych funkcií. Pätica poslancov žiadala ich návrat na stranícke posty. Hrnčiar bol prvý podpredseda, Fedor člen predsedníctva.

Pätica si vytvorila platformu, v nej okrem iného deklarovala podporu vláde. Poslanci mali záujem chodiť na koaličné rokovania, čo im ale zatiaľ nevyšlo. Zo strany zatiaľ nevystúpili. Hovorí sa aj o tom, že by mohli skončiť aj v poslaneckom klube Mosta-Híd. #Sieť klub nemá, keďže už na samom začiatku volebného obdobia prišla o troch poslancov. Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková a Simona Petrík odmietli ísť do vlády so Smerom-SD.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články