Vyšetrovanie nahrávky medzi Matovičom a Procházkom ukončené: NAKA takto rozhodla | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Vyšetrovanie nahrávky medzi Matovičom a Procházkom ukončené: NAKA takto rozhodla

Radoslav Procházka a Igor Matovič
Radoslav Procházka a Igor Matovič
Zdroj: TASR
10.08.2016 12:00

BRATISLAVA – Polícia uzavrela prípad financovania prezidentskej kampane Radoslava Procházku. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) odmietol vec v prípade podozrenia z nezákonného financovania prezidentskej kampane pred voľbami v roku 2014. Prípad súvisel s telefonickou nahrávkou medzi Procházkom a šéfom OĽaNO-Nova Igor Matovičom. O rozhodnutí polície informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.


„Vyšetrovateľ NAKA vo veci skrátenia dane a poistného trestné stíhanie ešte koncom júna minulého roku (26.6.2015) rozhodnutím podľa Trestného poriadku zastavil a v prípade podozrenia z nezákonného financovania prezidentskej kampane začiatkom júna tohto roku (3.6.2016) rozhodnutím podľa Trestného poriadku vec odmietol,“ povedal Slivka.

V prípade bol istý čas obvinený aj samotný Procházka a to práve pre zločin skrátenie dane a poistného. Obvinenie mu zrušili v januári minulého roka. Prípad súvisel s približne 70-minútovou nahrávkou z rozhovoru medzi Matovičom a Procházkom, ktorá sa objavila na internete a médiá o nej informovali minulý rok.Podľa medializovaných informácií si Matovič nahrávku urobil tajne v roku 2014 pred prezidentskými voľbami.

Procházka si chcel objednať inzerciu v regionálnom periodiku Matovičovcov, pričom polovica mala byť platená bez dokladu v rámci "kamarátskej zľavy". Matovič odovzdal nahrávku polícii v decembri 2014. Na tento krok bol vyzvaný políciou s cieľom podrobiť záznam odbornej expertíze. Prezidentské voľby sa na Slovensku konali v roku 2014. V prvom kole volieb skončil Radoslav Procházka na treťom mieste, prezidentom SR sa neskôr stal Andrej Kiska.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články