Štvrtok, 23. marec 2023. Meniny má Adrián, zajtra Gabriel.

Predvolebné hádky v Smere: Flašíkovej drsný odkaz Kaliňákovi

Monika Flašíková-Beňová s Robertom Kaliňákom ani premiérom nesúhlasí v zásadnej otázke.Galéria fotiek (4)
Monika Flašíková-Beňová s Robertom Kaliňákom ani premiérom nesúhlasí v zásadnej otázke.
Zdroj: SITA, Facebook

BRATISLAVA – Delikátna téma, akou sú migranti z Afriky, dokáže rozhádať aj inak pevné štruktúry politickej strany Smer-SD. Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová na oficiálnom konte na sociálnej sieti nedávno prezentovala svoj postoj voči prijatiu utečencov na Slovensko, nevyhla sa však pritom nepríjemnému komentáru názorov svojho straníckeho kolegu, ministra vnútra Roberta Kaliňáka.


„Uvedomte si, prosím, že títo ľudia prichádzajú nie ako špekulanti, ale utekajú, aby si zachránili život a životy svojich detí,“ rozohnila sa Flašíková-Beňová v jednom zo svojich statusov. Niektorí z jej podporovateľov si všimli, že zatiaľ čo poslankyňa Európskeho parlamentu sociálne zmýšľa aj o ľuďoch z Afriky, strana Smer má všeobecne opačný názor.

Predvolebné hádky v Smere:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: SITA, Facebook

Jeden z komentátorov jej pod status napísal: „Veľmi sa mi páči váš príspevok, len potom mi uniká súvislosť s hystériou pánov Roberta F. a Roberta K., že čo tu tí utečenci narobia... Na tieto slová reagovala výzvou: „Napíšte im dvom a spýtajte sa ich.“ Omnoho ostrejšie však zareagovala na ďalší komentár z ľudu: „Pani Monika, teraz bola debata v slovenskom rozhlase a váš minister Kaliňák tiež zásadne nesúhlasí s prísunom utečencov.“

Predvolebné hádky v Smere:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: SITA, Facebook

„Vôbec ma nezaujíma názor Roberta Kaliňáka na túto tému a hanbím sa, že sociálnodemokratický minister používa také "argumenty",“ napísala Flašíková-Beňová. Opýtali sme kancelárie ministra vnútra, čo na tieto nepekné slová hovoria: „Žijeme v demokratickej spoločnosti, každý má právo na svoj názor. Aj v rámci jednej politickej strany. Ministerstvo vnútra kvóty odmieta, pretože si myslíme, že je to veľmi zlé riešenie. A hlavne nesystémové.“

Predvolebné hádky v Smere:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: SITA, Facebook

Hovorca Ministerstva vnútra SR Ivan Netík ešte dodal: „Z pohľadu Slovenska, ale aj iných krajín, môžu utečenci, o ktorých nič nevieme, predstavovať bezpečnostnú hrozbu.“ Nedá sa teda povedať, či si to dvojica členov Smeru vydiskutuje niekde v súkromí, navonok však nikomu neprekáža, že o takej zásadnej otázke sa hádajú aj tí najdôležitejší predstavitelia strany.

Predvolebné hádky v Smere: Flašíkovej drsný odkaz Kaliňákovi

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články