°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

Kaliňák už spustil predvolebnú kampaň: List s návodom, ako sa miestni majú k nemu správať!

Robert Kaliňák
Robert Kaliňák
Zdroj: TASR
27.06.2015 07:25

BRATISLAVA - Do volieb ešte zhruba trištvrte roka a Róbert Kaliňák už rozbehol kampaň. Od januára obchádza dediny a rozdáva hasičskú techniku dobrovoľným hasičom. Dostal sa k nám list, ktorý sa šíri a kde sú presné inštrukcie, ako majú miestne zbory ministra privítať. A nechýba pritom klasická kortešačka s domácimi, ktorým okrem príťažlivého úsmevu ponúka hru na fujaru či ľudové tance v krojoch.


Kaliňák od začiatku roka slávnostne odovzdáva nové a repasované hasičské autá pre dobrovoľné hasičské zbory. Taktiež ministerstvo zvýšilo každoročné príspevky dobrovoľným hasičom, aby si mohli obnoviť pracovné odevy a pomôcky. "To auto nie je dar, ale splátka úveru dobrovoľným hasičom, ktorí majú na Slovensku bohatú históriu," povedal dávnejšie minister.

Kaliňák už spustil predvolebnú
Zdroj: TASR

K nám sa dostal list, ktorý presne opisuje ako sa majú miestni pri príchode ministra správať. Nastúpení hasiči pozdravia ministra a veliteľ ich zboru si s ním podá ruky. Nechýba pritom klasická predvolebná kortešačka, kedy vysmiaty minister zdraví dedinčanov a zahrá si s nimi na fujare či zatancuje na ľudovky.

Kaliňák už spustil predvolebnú
Zdroj: topky

Nedávny prieskum odhalil, že Kaliňák je tretím najpopulárnejším politikom na Slovensku hneď za Ficom a Kiskom a svoju popularitu si udržuje aj vďaka dobrovoľným hasičom. A navyše všetko za štátne. „Ak Slovensko má nejaký poklad, tak je to 100 000 dobrovoľných hasičov, ktorí sú pripravení pomôcť svojim obciam a obyvateľom. Je to zvláštna skupina ľudí, ktorí bez ohľadu na odmenu a na úkor svojho voľného času pomáhajú svojim blízkym. Prijatím zákona o dobrovoľnej požiarnej ochrane sa nám podarilo presadiť, aby sme dobrovoľné požiarne zbory dovybavili aj technicky vo forme nových a zrepasovaných vozidiel. Som veľmi rád, že v obciach dokázali udržať túto krásnu históriu aj v časoch, keď neboli takto podporované zo strany štátu,“ pochválil Kaliňák dobrovoľníkov pri jednej tohtoročnej akcii.

Kaliňák už spustil predvolebnú
Zdroj: TASR

Nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o korunnom princovi Smeru. Špekuluje sa, že po odstavení Pavla Pašku je jednoznačnou voľbou na post premiéra, z ktorého by unavený Fico rád odišiel. 

Kaliňák už spustil predvolebnú
Zdroj: TASR

V rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami sa pomoc dotkne až 1400 obcí na Slovensku. Dobrovoľné požiarne zbory dostanú v priebehu roka dohromady 800 nových vozidiel Iveco Daily alebo zrepasovaných Tatier a viac ako 600 obcí dostane tzv. vozíky prvej pomoci vybavené protipovodňovou technikou.

Kaliňák už spustil predvolebnú
Zdroj: TASR


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, SITA
FOTO: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články