°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Ftáčnik odovzdal petíciu za svoju kandidatúru na primátora hlavného mesta

Milan Ftáčnik
Milan Ftáčnik
Zdroj: SITA
18.09.2014 18:09

BRATISLAVA – Súčasný primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru-SD), ktorý sa chystá zabojovať o post hlavy mesta aj v novembrových komunálnych voľbách, dnes mestskej volebnej komisii odovzdal petíciu za svoju opätovnú kandidatúru. Podporilo ho v nej vyše 4000 Bratislavčanov.


"Ftáčnik spustil petíciu v polovici júla s cieľom získať pre jeho opätovnú kandidatúru mandát priamo od občanov," povedal riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy. Určite sa však podľa jeho slov nebude tváriť, že so stranou Smer-SD nemá nič spoločné. "Hodnotovo mu boli princípy sociálnej demokracie vždy najbližšie, pričom podpora neznamená nomináciu," podotkol Andrassy.

Volebný program pre obdobie 2014-2018 chce Ftáčnik predstaviť začiatkom októbra. "Bude postavený na myšlienke, že Bratislava je mestom pre ľudí, ktoré je otvorené moderným a udržateľným riešeniam, kde princípy sociálnej súdržnosti limitujú úroveň kvality života," dodal Andrassy.

Ftáčnik dnes zároveň vyhodnotí naplnenie priorít volebného programu, ktorým sa uchádzal v minulých komunálnych voľbách o dôveru Bratislavčanov. Predstúpi pred verejnosť o 17.00 h v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca. 

Vyzývateľmi Milana Ftáčnika budú neúspešný kandidát na prezidenta Milan Kňažko (nezávislý s podporou KDH), Ivo Nesrovnal (nezávislý, nedávno vystúpil z SDKÚ-DS), Miroslav Dragun z občianskeho združenia Nie ropovodu a fotograf Andrej Palacko.

Komunálne voľby budú 15. novembra. Strany majú podať kandidátky do 21. septembra.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články