Streda, 26. január 2022. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Politológ: Popularita Ľudovej strany-Naše Slovensko môže ešte rásť

Marian KotlebaGaléria fotiek (1)
Marian Kotleba
Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Popularita Ľudovej strany-Naše Slovensko môže ešte rásť, Marián Kotleba je totiž v povedomí verejnosti. Myslí si to politológ Miroslav Kusý v reakcii na prieskum agentúry MVK, v ktorom ĽS-Naše Slovensko namerali 7,6 percenta volebných preferencií.


Podľa Kusého sa Kotleba po nástupe do funkcie nedištancoval od svojich kontroverzných názorov, čím ich legitimizoval pred časťou verejnosti. Politológ Kusý predpokladá ďalší rast preferencií strany nezávisle od toho, ako si bude Kotleba počínať v úrade predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

"Môže sa vyhovárať na nepriateľstvo zastupiteľstva a politických strán, ktoré mu neumožnia riešiť to, čo chce," dodáva s tým, že ĽS-Naše Slovensko má potenciál brať hlasy stranám z celého politického spektra.

Podobný názor má aj Grigorij Mesežnikov, podľa ktorého Kotleba "nekandidoval, aby robil štandardnú politiku." Jeho konkrétne kroky a prípadné zlyhania v Banskobystrickom kraji neovplyvnia jeho podporu v iných častiach krajiny, myslí si Mesežnikov. Zároveň ale upozorňuje, že na definitívne potvrdenie vzostupu podpory ĽS-Naše Slovensko bude potrebných viac prieskumov verejnej mienky.

Analytik Ján Baránek súhlasí, že treba počkať na výsledky iných prieskumov. Strana podľa neho "môže rásť, ale o koľko reálne, to sa ešte nedá povedať".

ZDROJ: SITA/FOTO: SITA Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články