Fico bude dnes čeliť odvolávaniu: To môže urobiť len slovenská opozícia! | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Fico bude dnes čeliť odvolávaniu: To môže urobiť len slovenská opozícia!

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
17.09.2013 08:13

BRATISLAVA - Premiér Robert Fico bude dnes na 24. schôdzi parlamentu čeliť pokusu o odvolanie. Návrh na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády podpísali poslanci všetkých opozičných strán. Fico podľa opozície krajinu predal oligarchom.


Hovoriť o tom podľa opozičných strán majú vládne podklady ku kúpe 49-percentného podielu SPP, ktoré vznikli na počítači spoločnosti J&T Investment Advisors. Tá sa už v súčasnosti volá EP Investment Advisors a je prepojená so spoločnosťou Energetický a průmyslový holding (EPH), ktorá svoj podiel štátu predáva.

Minister hospodárstva Tomáš Malatinský už raz zmenil svoje odôvodnenie, ako sa značka spoločnosti J&T Investment Advisors objavila v podpise elektronickej verzie dokumentu, ktorým vláda kúpu časti SPP odsúhlasovala. Pôvodne tvrdil, že vládny materiál vznikol doplnením tabuľky, ktorú ministerským úradníkom poslal Miroslav Haško. Ten v súčasnosti pôsobí na pozícii poradcu predstavenstva SPP, do ktorej ho z pôvodnej pozície odborníka na fúzie a akvizície v spoločnosti EPH nominovali práve predstavitelia EPH. Neskôr však svoje vysvetlenie zmenil a tvrdí, že materiál pripravovalo výlučne ministerstvo a jeho poradcovia Wood & Co. a White & Case po zapracovaní pripomienok rezortu financií. Dokument mal následne v SPP skontrolovať Haško a posúdiť, či zverejnením tohto materiálu nedôjde k úniku citlivých informácií, ktoré by mohli významne poškodiť SPP. Malatinský tiež tvrdí, že záverečnou kontrolou Haška na starom notebooku, pôvodom z bývalej J&T Investment Advisors, sa pôvodné údaje ministerstva prepísali na značku tejto spoločnosti. Materiál mal následne prejsť len finálnou kontrolou na ministerstve a dokument potom poputoval na rokovanie vlády. 

Fico označil návrh opozície, ktorý je motivovaný aktuálnou kauzou okolo SPP, za absolútne absurdný. "Tento návrh je v podstate absolútne absurdný, to môže urobiť len slovenská opozícia," povedal Fico na piatkovej tlačovej konferencii.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články