Otvárať ratifikované zmluvy nie je celkom obvyklé, tvrdí Dzurinda | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Otvárať ratifikované zmluvy nie je celkom obvyklé, tvrdí Dzurinda

Mikuláš Dzurinda
Mikuláš Dzurinda
25.06.2012 08:06

BRATISLAVA – Otvárať vynegociované a ratifikované zmluvy nie je podľa exministra zahraničných vecí Mikuláša Dzurindu celkom obvyklé. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA v súvislosti so snahou zrušiť jeden štátny cirkevný sviatok, vlády, v ktorých bola SDKÚ-DS, stabilizovali verejné financie aj bez otvárania takýchto zmlúv.


Dzurinda je presvedčený o veľkých potenciálnych úsporách na strane výdavkov. „Mám pocit, že vláda sa vybrala ľahšou cestou, keď chce zvyšovať daňové zaťaženie, keď, povedzme, chce otvárať zmluvy tohto typu. Hoci nechcem povedať, že samotná podstata toho zámeru je zlá. Ale vnútorne cítim a som presvedčený aj na základe svojej praxe, že zďaleka sme nevyčerpali potenciál na strane úspory výdavkov, racionalizácie štátnej správy, verejnej správy,“ povedal.

Podľa Dzurindu možno tí, ktorí to doposiaľ prehliadali, tak to už prehliadať nebudú a možno aj ocenia, že jeho vlády dokázali uzatvoriť so Svätou Stolicou nielen samotnú základnú zmluvu, ale aj dve vykonávacie. „Lebo boli chvíle, keď som sa stával objektom kritiky, že som nevedel presadiť všetky vykonávacie zmluvy. Tak myslím si, že dnes si to budeme vážiť viac ako včera, že sme podpísali základnú zmluvu a že sme dokázali vyrokovať a podpísať aj vykonávacie zmluvy o pastorácii v ozbrojených zložkách a o pôsobení cirkvi v oblasti školstva,“ dodal.

Vláda v rámci balíka konsolidačných opatrení uvažuje o zrušení dvoch štátnych sviatkov, ktoré pripadajú na 1. a 15. september.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články