Streda17. apríl 2024, meniny má Rudolf, zajtra Valér

Frešo chce spájať nesocialistické ruky, Sulík rozpráva o Ficových ranách istoty

Pavol Frešo
Pavol Frešo

BRATISLAVA - Opozícia nemá inú možnosť ako hľadať spoluprácu tam, kde je možná. V dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to vyhlásil predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorého strana je za vytvorenie hodnotovo-ideovej platformy opozície. Za spoluprácu sú aj strany SDKÚ-DS a SaS.

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) sú podľa lídra Igora Matoviča trochu cudzí prvok a preto chcú nechať priestor štandardným štyrom stranám vrátane KDH, aby našli spôsob spolupráce a dali o tom signál verejnosti. Uviedol, že ak si strany medzi sebou vyriešia vzťahy a obyčajní budú mať pocit, že sa v kľúčovej veci nebudú strany vydierať, tak by mohli všetci spolupracovať. Matovičovci sa ale do spolupráce nemienia tlačiť.

Podľa šéfa SDKÚ-DS Pavla Freša časom Matovič bude musieť povedať, či je s pravicou alebo so socialistami. "Táto otázka čaká aj vás, pán Matovič," obrátil sa v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike Frešo na Matoviča. Líder SDKÚ-DS zároveň volá po spolupráci pravice. "Mali by sme spojiť všetky nesocialistické ruky a predviesť ľuďom programovú a personálnu alternatívu," vyhlásil.

Prvý test, v ktorom pravica môže ukázať, ako vie spolupracovať, bude v budúcoročných voľbách do vyšších územných celkov. Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka nemá teraz zmysel siliť spoluprácu, ale treba poukazovať na chyby vlády Roberta Fica (Smer-SD). "Treba poukazovať na to, že z jeho istôt sú rany istoty," uviedol.

Zároveň zdôraznil, že opozícia nemusí byť jednotná do smrti, ale v dôležitých veciach má spolupracovať. "A to si myslím, že keď príde čas, tak to dokážeme," povedal. Sulík tiež priznal, že priepasť medzi opozíciou je veľká. Je však presvedčený, že časom sa bude zmenšovať. V súčasnosti si strany podľa neho robia poriadok u seba. "Aj konsolidácia je dôležitá," povedal. Podľa neho chvíľu ešte potrvá, kým opozícia predstaví svoju alternatívu voči Smeru-SD, avšak myslí si, že to príde.

Frešo ponúkol svojim partnerom v záujme hľadania spolupráce dnešný obed. "Keď na dnešnom obede stojí porážka socialistov, tak ho pôjdem sám kúpiť a ešte ho aj naservírujem," vyhlásil. Väčšina opozície sa tiež zhodla na tom, že by mala diskutovať o svojich návrhoch v parlamente.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu