Frešo chce spraviť z SDKÚ lídra pripomínania si histórie | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Frešo chce spraviť z SDKÚ lídra pripomínania si histórie

Pavol Frešo
Pavol Frešo
10.05.2012 15:47

BRATISLAVA - Poslanec NR SR a kandidát na predsedu SDKÚ-DS Pavol Frešo chce z SDKÚ-DS spraviť lídra v pripomínaní si historických udalostí.


Ako povedal, pre politické strany je dôležité, aby si pripomínali historické udalosti, ktoré znamenajú dôležité posolstvo nielen pre dnešok, ale aj pre budúcnosť našej vlasti. Za takéto považuje napríklad založenie prvej Slovenskej národnej rady na Myjave, vznik prvej ČSR, Slovenské národné povstanie, koniec II. svetovej vojny, november 1989, ale aj ďalšie udalosti.

Koniec vojny, ktorý si pripomíname každoročne 8. mája, pre Freša znamená dôležité posolstvo nielen pre dnešok, ale aj pre našu budúcnosť. „To posolstvo je: demokracia a sloboda nie je zadarmo, a keď treba, tak stojí aj ľudský život. Uctiť si tých, ktorí položili za slobodu život, je pre mňa úplná samozrejmosť,“ povedal v súvislosti s výročím skončenia II. svetovej vojny Pavol Frešo.

"Pre mňa sú dôležité všetky tie udalosti, ktoré tvoria základ hrdosti nás, čo žijeme na Slovensku. Pokiaľ budem zvolený za predsedu, SDKÚ-DS bude prechovávať patričnú úctu k historickým udalostiam a osobnostiam spojeným s formovaním nášho národa," dodal.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články