Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Posledné prípravy na pohreb princa Philipa (†99): Prítomných bude viac ako 700 príslušníkov armády!

Členovia Kráľovského konského delostrelectva prichádzajú počas skúšky poslednej rozlúčky princa Philipa po chodníku Long Walk k Windsorskému zámku vo Windsore.
Členovia Kráľovského konského delostrelectva prichádzajú počas skúšky poslednej rozlúčky princa Philipa po chodníku Long Walk k Windsorskému zámku vo Windsore.
Zdroj: TASR
16.04.2021 23:00

LONDÝN -Viac ako 700 príslušníkov britských ozbrojených síl bude v sobotu prítomných na pohrebe zosnulého britského princa Philipa (†99) na Windsorskom hrade, informovala v piatok agentúra AP.


VIDEO: Životný príbeh princa Philipa (†99)

Na slávnosti sa zúčastnia príslušníci pozemných síl, vojenského námorníctva a vzdušných síl vrátane vojenských kapiel, trubačov námornej pechoty a čestnej stráže zloženej z členov ozbrojených zložiek.

Philip sa podľa AP podieľal na plánovaní pohrebu, ktorý má pripomenúť aj jeho službu v námorníctve a celoživotnú spojitosť s armádou. Princ bol počas druhej svetovej vojny v Britskej námornej akadémii a slúžil na vojenských lodiach na Srí Lanke, v Austrálii a v Egypte.

Posledné prípravy na pohreb
Zdroj: TASR

Rakvu do Kaplnky sv. Juraja na Windsorskom hrade premiestnia v deň pohrebu na špeciálne upravenom Land Roveri, ktorý pomohol navrhnúť sám princ Philip.

Vojvoda z Edinburghu celé desaťročia využíval viacero vozidiel tohto typu, píše AP. Vodičský preukaz odovzdal vo februári 2019 po tom, ako sa stal účastníkom dopravnej nehody.

Pohrebné obrady sa budú konať v tamojšej Kaplnke sv. Juraja o 15.00 h miestneho času (16.00 h SELČ). Celý obrad sa uskutoční výlučne v areáli hradu, pričom tesne pred začiatkom pohrebu si celá krajina zosnulého princa uctí minútou ticha.

Platné epidemiologické predpisy obmedzujú účasť na poslednej rozlúčke na 30 osôb. Na základe pôvodných plánov spred pandémie malo byť pozvaných okolo 800 ľudí, nakoniec sa však na pohrebe zúčastní len Philipova najbližšia rodina a jeho osobný tajomník Archie Miller Bakewell.

Posledné prípravy na pohreb
Zdroj: Profimedia


Galéria

Členovia Kráľovského konského delostrelectva

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články