Vyšetrovanie Ladislava Bašternáka pokračuje: Podnikateľ je obvinený v novom prípade | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Vyšetrovanie Ladislava Bašternáka pokračuje: Podnikateľ je obvinený v novom prípade

Ladislav Bašternák na súde
Ladislav Bašternák na súde
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar
03.11.2019 09:35

BRATISLAVA - Vyšetrovanie právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka, najnovšie obvineného v apríli z neodvedenia dane a poistného, nie je zatiaľ stále ukončené a naďalej pokračuje.


"V prípade naďalej pokračuje vyšetrovanie. Bližšie informácie nie je možné poskytnúť," uviedol  hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Koncom júna Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave zamietla sťažnosť Ladislava Bašternáka a jeho obhajcu voči najnovšiemu obvineniu. Polícia obvinila podnikateľa 11. apríla v inej kauze neodvedenia dane a poistného, za akú bol v marci právoplatne odsúdený.

Po marcovom odsúdení Okresný súd Bratislava I vyhlásil konkurz na majetok podnikateľa, keď konkurznou správkyňou sa stala Lenka Ivanová. Tá mala začať zisťovať, aký má podnikateľ majetok. Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR však avizovalo, že urobí dohľad u tejto správkyne. V druhej polovici októbra rezort spravodlivosti vo svojom stanovisku uviedol, že správcovia, ktorí si nevedia poradiť so zákonom, by nemali figurovať v dôležitých konaniach.

Podnikateľa v prvej trestnej kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykáva si ho v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Ladislavovi Bašternákovi zároveň prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Podnikateľ sa deň po rozsudku prihlásil v bratislavskom Justičnom paláci, aby nastúpil na výkon trestu odňatia slobody, ktorý začal vykonávať vo väzení v Dubnici nad Váhom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články