Deň D nastal, Fico odišiel z Bonaparte, správkyňa zverejnila nájomné | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Deň D nastal, Fico odišiel z Bonaparte, správkyňa zverejnila nájomné

Robert Fico sa odsťahoval z bytu v komplexe Bonaparte.
Robert Fico sa odsťahoval z bytu v komplexe Bonaparte.
Zdroj: SITA/AP, SITA/Braňo Bibel,
31.10.2019 20:00

BRATISLAVA – Predseda strany Smer-SD Robert Fico si dlhodobo prenajímal byt v komplexe Bonaparte od Ladislava Bašternáka, ktorý bol odsúdený na päť rokov väzenia za daňové podvody. Fico sa napokon z luxusnej nehnuteľnosti odsťahoval.


Robert Fico svoju nájomnú zmluvu na byt v Bonaparte ukončil k 31. októbru. Pre TREND to vo štvrtok potvrdila konkurzná správkyňa Bašternákovho prepadnutého majetku Lenka Ivanová.

Deň D nastal, Fico
Zdroj: SITA/Braňo Bibel


Čítajte aj: VIDEO Matovičovci nastúpení pred Bonaparte: Takýto darček dali Ficovi k narodeninám


Podľa informácií TRENDU mal Fico za uplynulých šesť mesiacov zaplatiť 15 900 eur. Znamená to, že mesačné nákaldy sa vyšplhali na sumu 2 650 eur.

Fico odolával aj verejným apelom

Predseda Smeru si dlhodobo prenajímal byt v luxusnom komplexe Bonaparte od odsúdeného Ladislava Bašternáka. Pred komplexom sa viackrát konali protesty, ktoré organizovala opozícia. Na protestoch vyzývali politici aj široká verejnosť Fica, aby sa vysťahoval z bytu daňového podvodníka. Luxusnú nehnuteľnosť definitívne opustil po siedmich rokoch.

Deň D nastal, Fico
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Bašternákov majetok prepadol štátu 

Bašternákovi v marci potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného. Bašternák ešte pred rozsudkom previedol všetky nehnuteľnosti na manželku a ďalšie spriaznené osoby. V osobnom vlastníctve mu zostal iba byt v komplexe Bonaparte, ktorý obýval bývalý premiér, v súčasnosti poslanec Národnej rady SR Robert Fico (Smer-SD). Súd na zostatkový majetok podnikateľa v máji vyhlásil konkurz.


Galéria

Robert Fico sa odsťahoval

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články