V prípade Ľuboša Tiefenbacha vypovedal jeden svedok: Expolicajt podáva trestné oznámenie | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

V prípade Ľuboša Tiefenbacha vypovedal jeden svedok: Expolicajt podáva trestné oznámenie

Ľuboš Tiefenbach
Ľuboš Tiefenbach
Zdroj: Jan Zemiar
29.10.2019 13:30

BRATISLAVA - Expolicajt Ľuboš T., ktorý je obžalovaný pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody, uviedol počas pojednávania, že podáva trestné oznámenie na samosudkyňu Okresného súdu Bratislava V pre podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Na utorkovom pojednávaní zatiaľ vypovedal jeden svedok.


Ľuboš T. podáva trestné oznámenie na sudkyňu z dôvodu, že sa podľa neho nezhoduje zápisnica z posledného pojednávania s realitou. Podľa Ľuboša T. uviedla sudkyňa v zápisnici, že bol prítomný jeho obhajca Matej Krajči, ktorý podľa neho prítomný nebol, tvrdí tiež, že zápisnica uvádza prítomnosť svedkov, ktorí sa nedostavili. Sudkyňa pripustila, že mohla zapisovateľka urobiť chybu a že zápisnicu skontroluje s audiozáznamom z pojednávania.

V prípade Ľuboša Tiefenbacha
Zdroj: Jan Zemiar

Na petržalskom súde v utorok zatiaľ vypovedal svedok Boris Hajdák, ktorý mal mať telefonický rozhovor s poškodenou Máriou Bartlovou, ktorej mama Marta bola Ľubošom T. počas cestnej kontroly obmedzená na slobode. Obhajca obžalovaného sa chcel pýtať svedka na údajne užívanie drog Márii Bartlovej. Tieto otázky však prokurátor namietal a sudkyňa námietkam vyhovela. Pojednávanie má pokračovať v poobedňajších hodinách výsluchom ďalších svedkov.

V prípade Ľuboša Tiefenbacha
Zdroj: Foto: Ján Zemiar

Ľuboš T. stojí pred súdom pre incident s dvoma ženami - matkou a dcérou zastavenými pri cestnej kontrole v bratislavskej Petržalke v roku 2014. Na internete sa následne objavilo video, na ktorom počas kontroly použil voči vodičke Marte B. donucovacie prostriedky. Tie orgány činné v trestnom konaní vyhodnotili ako neprimerané. Podľa obžalovaného však Marta B. nemala potrebné doklady od auta a voči hliadke sa správala agresívne, za čo ju predviedli na policajné oddelenie. Zaistenie na video nakrútila jej dcéra.

Pojednávanie bolo odročené pre nahlásenú bombu

Pojednávanie vo veci expolicajta Ľuboša T., ktorý je obžalovaný z obmedzovania osobnej slobody a zneužitia právomoci verejného činiteľa bolo odročené po tom, ako bola druhýkrát počas jedného dňa nahlásená bomba na Okresnom súde Bratislava V. Nový termín pojednávania vytýči sudkyňa dodatočne. Potvrdil to hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Pojednávanie začalo ráno s hodinovým posunom pre prvú nahlásenú bombu. Po zhruba hodine pojednávania avizovala samosudkyňa prestávku do 13.00 h. Počas nej chcela zabezpečiť účasť ostatných predvolaných svedkov, ktorí sa nedostavili v riadny čas. Po 12.00 h však niekto opätovne nahlásil bombu v budove súdu.


Galéria

Ľuboš Tiefenbach

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články