Ťahanice s procesom expolicajta Ľuboša, ktorý neprimerane zasiahol voči matke a dcére | Topky.sk

Sobota, 18. august 2018. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Ťahanice s procesom expolicajta Ľuboša, ktorý neprimerane zasiahol voči matke a dcére

Ľuboš Tiefenbach
Ľuboš Tiefenbach
Zdroj: Foto: Ján Zemiar
07.12.2017 12:40

BRATISLAVA - Ešte pred tromi rokmi rozvíril hladinu prípad bratislavského policajta Pohotovostnej motorizovanej jednotky Ľuboša Tiefenbacha, ktorý zasiahol voči vodičke počas výkonu služby. Neprimeraný zásah vtedy natočila dcéra vodičky, ktorá bola na mieste. Prípad sa dostal až na súd a dnes malo byť ďalšie pojednávanie, pretože expolicajt čelí obžalobe.


Na dnešok naplánované pojednávanie s obžalovaným bývalým policajtom Ľubošom Tiefenbachom Okresný súd Bratislava V nakoniec zrušil. Ako informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom je, že sa obžalovaný z účasti na pojednávaní ospravedlnil z rodinných dôvodov. "Nový termín hlavného pojednávania bude vytýčený po dohode s procesnými stranami," dodal hovorca.

Expolicajt čelí obžalobe 

Bývalý policajt čelí obžalobe z trestných činov zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody, ktorých sa podľa prokuratúry dopustil počas zásahu proti vodičke pri cestnej kontrole v októbri 2014. Na internete sa vtedy objavilo video, na ktorom policajt počas cestnej kontroly použil voči vodičke Marte Bartlovej donucovacie prostriedky, tie vyšetrovateľ a prokuratúra vyhodnotili ako neprimerané. Preto teraz už expolicajt čelí obžalobe zo spomínaných skutkov.

Dôvodom zákroku podľa obžalovaného bolo, že žena pri sebe nemala potrebné doklady od auta a voči hliadke sa správala agresívne, za čo ju predviedli na policajné oddelenie. Video nakrútila dcéra vodičky Mária, ktorá bola na mieste incidentu. Rovnako aj ju predviedli na policajnú stanicu, keďže pri sebe nemala občiansky preukaz. Obe ženy však tvrdia, že zákrok nevyprovokovali a agresívne sa k nim správal obžalovaný. Prípadom sa v minulosti zaoberal aj parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť.


Galéria

Ľuboš Tiefenbach Ľuboš Tiefenbach

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, miš
FOTO: Archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články