Mišenku po troch týždňoch na slobode zavraždili: Prepustenie nariadil telefonicky exprokurátor Trnka | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Mišenku po troch týždňoch na slobode zavraždili: Prepustenie nariadil telefonicky exprokurátor Trnka

Dobroslav Trnka
Dobroslav Trnka
Zdroj: TASR/Martin Baumann
23.04.2019 11:50

BRATISLAVA - Niekdajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka nariadil prepustenie neskôr zavraždeného podnikateľa Jozefa Mišenku z väzby. O dôvodoch jeho kroku však neexistuje žiadny úradný písomný záznam. Informuje o tom portál TV JOJ noviny.sk.


Ako pre televíziu uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová, zrušenie väzby bolo nariadené telefonickým pokynom bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku vtedajšiemu krajskému prokurátorovi v Nitre doktorovi Mamrákovi. 

V Topoľčanoch zastrelili podnikateľa Mišenku!

O tom, prečo dal Dobroslav Trnka prepustiť Mišenku, neexistuje podľa portálu žiadny úradný písomný záznam. "My tie dôvody bližšie nepoznáme, pretože nie sú zaznamenané v písomnej podobe," dodala hovorkyňa.

Dobroslav Trnka.

Verejná poprava

Portál pripomína, že Mišenku po prepustení z väzby do troch týždňov podsvetie verejne popravilo. "Jeho strýko, mediálne známy Viliam Mišenka z mafiánskych prípadov, pred štyrmi rokmi sám podal podnet vyšetrujúcim orgánom, v ktorom naznačuje, že prepustenie jeho synovca na slobodu v roku 2010 mohlo sprevádzať korupčné nátlakové konanie smerované k Dobroslavovi Trnkovi. Jeho podozreniami sa ale polícia odmietla hlbšie zaoberať," píše portál. Generálny prokurátor zo zákona môže vydať pokyn na zrušenie väzby pre obvineného. Ide však o výnimočnú situáciu, konštatujú noviny.sk.

Mafiánske miesta odpočinku 3. časť: Koniec éry hrôzy a nástup novodobých mužov podsvetia!

Kočnerove pokusy

O zrušenie väzby pre topoľčianskeho podnikateľa Jozefa Mišenku sa podľa portálu v roku 2010 pokúšal aj podnikateľ Marian Kočner. "Podľa jeho SMS, ktoré nedávno médiám ukázal Peter Šufliarsky vo vysielaní TA3, chcel túto 'službičku' vybaviť priamo na generálnej prokuratúre, zrejme cez Petra Šufliarskeho. No nepochodil," píšu noviny.sk.

Marian Kočner.

Portál dodáva, že samotný Trnka v tejto súvislosti nedávno uviedol, že sa k celému prípadu nevie poriadne vyjadriť, pretože nemá k dispozícii spisový materiál. "Nebol som v kontakte s menovanými osobami, ktoré uvádzate," povedal.

Jozefa Mišenku zastrelili v Topoľčanoch 21. júla 2010. Na auto, ktoré šoféroval, vypálili zo samopalu približne 30 rán. 


Galéria

Dobroslav Trnka Dobroslav Trnka. Marian Kočner. Do Mišenkovho auta vystrelili Mišenku odsúdili na 11

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články