Smrť Filipínca Henryho: Kauza sa posúva vpred, Juraja obžalovali zo zabitia | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Smrť Filipínca Henryho: Kauza sa posúva vpred, Juraja obžalovali zo zabitia

Henry Acorda, Juraj Hossu
Henry Acorda, Juraj Hossu
Zdroj: Facebook
07.12.2018 19:55

BRATISLAVA - Vyšetrovanie brutálneho útoku na Filipínca Henryho Acordu ukončili. Televízii Markíza to potvrdila bratislavská polícia. Prokurátor zároveň podal v tomto prípade obžalobu na Juraja H. Ten čelí obvineniu zo zabitia potom, čo Henryho na smrť dokopal na ulici. Hrozí mu 12 rokov za mrežami. Informuje o tom televízia Markíza na portáli tvnoviny.sk.


Ako ďalej informuje TV Markíza, dlho sa čakalo na znalecké posudky od lekárov, obvinený útočník totiž po bitke tvrdil, že si na nič nepamätá. "Vyšetrovanie bolo ukončené 20. novembra, pričom návrh na podanie obžaloby bol podaný prokurátorovi v Bratislave," vysvetlil policajný hovorca Michal Szeiff. Prokurátor zjavne nemal k záverom vyšetrovania žiadne výhrady a Juraja H. navrhol expresne rýchlo obžalovať. "V predmetnej trestnej veci bola dňa 28. 11. 2018 podaná obžaloba na Okresný súd Bratislava I," povedal hovorca bratislavskej Krajskej prokuratúry Michal Šúrek.

Incident medzi dvoma mužmi sa v sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave skončil fyzickým napadnutím jedného z nich, Filipínca Henryho Johna Seraficu Acordu. Podľa medializovaných informácií bránil dve ženy, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. z Dunajskej Stredy. Napadnutý Filipínec na následky zranení spôsobených mimo iného kopnutím do hlavy v nemocnici 31. mája zomrel. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I na neverejnom zasadnutí Juraja H., obvineného z trestného činu zabitia, vzal 4. júna do väzby.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články