°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

Večerná dráma pri Pezinku, vodič na úteku: FOTO Nebezpečné manévre zastavila streľba

Zdroj: Facebook - Polícia SR - Bratislavský kraj
09.02.2020 12:00

BUDMERICE - Unikajúceho vodiča zastavili až výstrely zo služobnej zbrane! O večernej dráme, ktorá odštartovala v obci Budmerice (okres Pezinok) informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete. Mužovi hrozia v prípade preukázania viny dva roky za mrežami.


Policajti v sobotu krátko po 21. hod. spozorovali odchádzať z čerpacej stanice v obci Budmerice vozidlo značky Renault Megane. "O vodičovi tohto vozidla na základe miestnej a osobnej znalosti vedeli, že má mať uložený doživotný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Z uvedeného dôvodu sa policajti rozhodli vodiča zastaviť a podrobiť kontrole," opísala polícia v príspevku.

Večerná dráma pri Pezinku,
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Bratislavský kraj

Vodič však nerešpektoval svetelné a zvukové znamenia k zastaveniu vozidla. Vysokou rýchlosťou pokračoval v jazde v smere do obce Štefanová a ďalej do obce Doľany. Potom zmenil smer a vošiel na poľnú cestu.

"Nakoľko sa nachádzali na voľnom priestranstve a v bezprostrednom okolí sa nenachádzali žiadne iné osoby ani dopravné prostriedky, jeden z policajtov použil dva varovné výstrely do vzduchu zo služobnej zbrane," objasnila ďalej polícia.

Varovné výstrely nezabrali

Ani to však nestačilo a muž pokračoval v nebezpečných manévroch. Tie stopla až ďalšia streľba. "Policajt v súlade s ustanoveniami zákona o Policajnom zbore opakovane vystrelil na zastavované vozidlo a zasiahol jedno z jeho kolies, na čo vodič s vozidlom zastavil," uviedli ochrancovia zákona.

MIMORIADNA SPRÁVA Medzinárodná akcia Bossanova: NAKA na Slovensku zadržala šesť mužov a ženu

Šofér napokon skončil na policajnom oddelení. Ukázalo sa, že pred jazdou nepil. No aj napriek tomu si poriadne zavaril. "Vo vozidle sa spolu s ním nachádzala aj spolujazdkyňa, pričom počas vykonania služobného zákroku ani použitia zbrane k zraneniam osôb nedošlo," dodala polícia.

Hrozia mu dva roky

Muž je podľa polície dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

"Vzhľadom na skutočnosť, že 39-ročný muž mal viesť vozidlo napriek doživotnému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá, poverený príslušník zároveň spracuje podnet k podaniu návrhu na jeho väzobné stíhanie. Bližšie okolnosti tohto prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania," uzavrela polícia.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články