°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Predbehol by ho aj úbohý slimák: Slovák (79) spôsobil rozruch, polícia neverila vlastným očiam

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.01.2020 10:53

BUDAPEŠŤ - Nevyspytateľnou a pomalou jazdou vo vnútornom jazdnom pruhu diaľnice M1 spôsobil v pondelok v oblasti severomaďarského mesta Tatabánya starší občan SRy niekoľko kilometrov dlhú dopravnú zápchu. Vodiča polícia vyviedla na odpočívadlo a vzhľadom na to, že sa správal nepríčetne, ho odovzdala záchrannej službe.


Podľa utorňajšej informácie polície Komárňansko-ostrihomskej župy policajtom o 17.44 h oznámili, že vo vnútornom pruhu diaľnice smerom do Budapešti jazdí osobné auto nevyspytateľným spôsobom a rýchlosťou iba 30 - 40 kilometrov za hodinu. Za ním sa vytvoril dlhý rad vozidiel.

Policajná hliadka sa vydala za autom, ktorého vodič ale nereagoval na jej výzvu. Policajti ho predbehli a spomaľovaním prinútili k zastaveniu. Za volantom sedel 79-ročný Slovák, ktorý tvrdil, že cieľom jeho cesty je Bratislava. Po vyvedení vozidla na odpočívadlo hliadka zistila, že vodič nebol priestorovo ani v časovo zorientovaný, preto k nemu zavolali záchranárov. Tí ho po vyšetrení vzali do nemocnice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články