°C

Sobota, 16. január 2021. Meniny má Kristína, zajtra Nataša.

FOTO Nešťastie v Liptovskom Mikuláši: Zrážka vlaku s dodávkou, zranenia utrpel vodič

Zdroj: FOTO TARS - KR HaZZ v Žiline
05.12.2019 11:10

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Na železničnom priecestí v Liptovskom Mikuláši, v časti Okoličné, došlo vo štvrtok k stretu vlaku s dodávkou. Na mieste sú všetky záchranné zložky.


Informáciu o nehode potvrdil žilinský krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru Jaroslav Kapusniak. Podľa prvotných informácií utrpel zranenie vodič dodávky.

"Vodič dodávky nebol vo vozidle zakliesnený, vystúpil sám. Je zranený a nachádza sa v opatere hasičov, ktorí mu poskytli prvú pomoc," uviedla Miroslava Ondrichová zo žilinského krajského riaditeľstva HaZZ.

Podľa hovorkyne skupiny Falck Kataríny Načiniakovej zasahovala vo štvrtok pred obedom na mieste nehody aj posádka rýchlej zdravotnej pomoci z Liptovského Hrádku. "Vodič dodávky utrpel následkom nehody stredne ťažké poranenia, mal suspektnú zlomeninu ľavej hornej končatiny a odreniny v oblasti hlavy. Záchranári ho po ošetrení previezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši," objasnila.

Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti informuje, že v úseku Liptovský Hrádok - Liptovský Mikuláš budú z dôvodu nehodovej udalosti vlaky meškať asi 40 minút.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články