VIDEO Tragická nehoda autobusu, zrútil sa z nadjazdu do rieky: Počet obetí stále stúpa | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

VIDEO Tragická nehoda autobusu, zrútil sa z nadjazdu do rieky: Počet obetí stále stúpa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: YouTube/ Федеральное агентство новостей. ФАН-ТВ
01.12.2019 10:45

MOSKVA - Na prinajmenšom 19 mŕtvych sa zvýšil počet obetí nehody autobusu, ku ktorej došlo v nedeľu v Zabajkalskom kraji na ruskom Ďalekom východe. Ďalších 21 ľudí utrpelo pri nehode zranenia. Informovala agentúra AFP odvolávajúca sa na miestne úrady.


Autobusu podľa prvotných zistení praskla pneumatika práve v čase, keď prechádzal cez nadjazd v Stretenskom okrese v Zabajkalskom kraji. Následne dostal šmyk a zrútil sa do zamrznutej rieky. Autobus smeroval z mesta Sretensk do mesta Čita. "Zahynulo 19 ľudí a 21 utrpelo rôzne zranenia," uviedla vo vyhlásení kancelária guvernéra Zabajkalského kraja. K miestu nehody vyslali aj dva záchranné vrtuľníky.

Agentúra TASS s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z prostredia miestnej polície informovala, že medzi usmrtenými sú aj dve maloleté osoby. V autobuse cestovalo dovedna 44 ľudí. Ruský Vyšetrovací výbor (Sledkom) začal v súvislosti s prípadom vyšetrovanie vo veci možného porušenia pravidiel bezpečnej jazdy.

Agentúra AFP pripomína, že k nehodám na cestách dochádza v Rusku pomerne často, a to z dôvodu nadmerného požitia alkoholu vodičmi, zlého stavu tamojších vozoviek či nedodržania pravidiel cestnej premávky. Počet úmrtí na cestách však v ostatných rokoch klesol, a to na približne 20.000 ročne.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ Федеральное агентство новостей. ФАН-ТВ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články