°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Kočner mal falšovať dôkazy v prípadoch oligarchu Juraja Širokého

Zdroj: Topky/Maarty
19.11.2019 19:29

BRATISLAVA - Obžalovaný podnikateľ Marian Kočner mal falšovať dôkazy v prípade, v ktorom figuroval oligarcha Juraj Široký. Vyplýva to z nahrávky z jeho mobilného telefónu.


Všetko sa pritom malo diať priamo na generálnej prokuratúre a, pravdepodobne, s vedomím Dobroslava Trnku. S informáciou dnes prišiel spravodajský portál televízie Markíza tvnoviny.sk. Marian Kočner v súčasnosti čelí obžalobe z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

„Keď sa pred štyrmi rokmi Marian K. stretol s podnikateľom Michalom Suchobom, rozhovor s ním si nahral. Spolu mali rozoberať problémy Mariana K. s daňami a ovplyvňovanie kontrol, no reč prišla aj na Juraja Širokého,“ píšu tvnoviny.sk. Informáciu, že Marian Kočner si nahral aj rozhovor s podnikateľom v IT Michalom Suchobom, priniesol v pondelok spravodajský portál Denník N.

Marian K. na nahrávke hovorí, ako Širokému v minulosti pomohol, keď sa mali vyšetrovatelia zaujímať o jeho účty vo Švajčiarsku. „Marian K. už stíšeným hlasom dodáva, ako Širokému sľúbil, že tento problém vybaví. A podľa nahrávky ho vybavil na generálnej prokuratúre, ktorej v tom čase šéfoval kamarát Mariana K. Drobroslav Trnka,“ informuje portál. Juraj Široký uviedol, že Marian Kočner preňho nikdy nič nevybavoval.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články