Z rozoberania áut a predávania súčiastok si spravili biznis: FOTO Nazhromaždili 300 ton odpadu | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Z rozoberania áut a predávania súčiastok si spravili biznis: FOTO Nazhromaždili 300 ton odpadu

Zdroj: SITA/KR PZ Trnava
15.11.2019 15:00

TRNAVA - Obvineniam z neoprávneného nakladania s odpadmi čelia traja muži vo veku 31, 33 a 57 rokov z Trnavského okresu. Obvinení rozoberali staré autá a predávali ich na súčiastky, popritom nazhromaždili takmer 300 ton odpadu.


Niekoľko ton z neho patrí do kategórie nebezpečného odpadu. Ako informovala trnavská krajská polícia, muži zhromažďovali staré, havarované či inak poškodené vozidlá a kompletne ich rozoberali. Súčiastky následne ponúkali na predaj prostredníctvom internetových portálov.

Z rozoberania áut a
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

Tony odpadu zaistili policajti počas prehliadok v obciach Košolná, Zvončín a Suchá nad Parnou. Na miestach našli napríklad motory, prevodovky, chladiče, elektroodpad, pneumatiky či plastové súčiastky, na ktorých likvidáciu sa vzťahujú špecifické smernice a normy.

Z rozoberania áut a
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

Pri každej prehliadke bol aj znalec z odboru ochrany životného prostredia. Polícia v rámci vyšetrovania preverila a zadokumentovala niekoľko tisíc inzerátov na internete na predaj súčiastok a získala množstvo ďalších dôkazov.

Z rozoberania áut a
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

Náklady na odstránenie takto nazhromaždených odpadov boli vyčíslené na približne 66-tisíc eur. Najstaršiemu z obvinených hrozí trest na jeden rok až päť rokov, ďalším dvom na šesť mesiacov až tri roky.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články