Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Vodič zrazil medveďa: FOTO Veľké varovanie polície, v súčasnom období sa to pri cestách hemží zverou

Ďalší zrazený medveď v okrese Prievidza.
Ďalší zrazený medveď v okrese Prievidza.
Zdroj: KR PZ Trenčín
01.11.2019 16:00

NITRIANSKE PRAVNO – Po hrôzostrašnej zrážke s medveďom na ceste I/64 v smere od horského prechodu Kľak smerom na Kľačno polícia znova upozorňuje vodičov, že v súčasnom období býva zvýšený výskyt zveri v okolí ciest a vyššia pravdepodobnosť dopravnej nehody spôsobenej stretom so zverou.


Policajti z Nitrianskeho Pravna riešili zrážku osobného vozidla Opel Insignia so zverou. Došlo k nej na ceste I/64 v smere od horského prechodu Kľak smerom na Kľačno. 

Ďalší zrazený medveď v
Zdroj: KR PZ Trenčín

„Z lesného porastu vybehol na vozovku medveď. Vodič už nedokázal zrážke so zvieraťom zabrániť. Zranené zviera ešte pár metrov dokázalo prejsť. Následne ho dohľadali policajti s lesným hospodárom,“ opísala priebeh nešťastia trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ďalší zrazený medveď v
Zdroj: KR PZ Trenčín

Keď na ceste zbadáte zver, spomaľte čo najviac

K ďalším stretom so zverou došlo na ceste I/64 medzi Malými Uhercami a Partizánskym. „Veľakrát býva najmä vysoká zver oslnená svetlami vozidla, zostáva strnulo stáť na vozovke a neuteká. Opačný prípad je jej zmätené pobehovanie po ceste, kedy je ťažké predpokladať ďalší smer jej pohybu. V prípade, že uvidíte prechádzať cez cestu len jednu lesnú zver, je vhodné spomaliť čo najviac, pretože je veľmi pravdepodobné, že sa niekde pri ceste nachádza aj zvyšok stáda,“ povedala hovorkyňa polície.  

Auto po zrážke s medveďom v okrese Prievidza.
Ďalší zrazený medveď v
Zdroj: KR PZ Trenčín

Povinnosti vodiča, ak zrazí zver

Ak je vodič účastníkom dopravnej nehody s divo žijúcou zverou, je potrebné udalosť nahlásiť na číslo 158. „Vyhotovte si ihneď po nehode fotodokumentáciu aj zrazeného zvieraťa, lebo vo väčšine prípadov je zver iba omráčená a neskôr môže odísť,“ radí polícia.

Ďalší zrazený medveď v
Zdroj: KR PZ Trenčín

Niektoré poisťovne však nemusia uznať škodu, ak sa pri spísaní udalosti zver na mieste nenachádza. Po príchode polície na miesto, policajt spíše o udalosti záznam a zabezpečí odstránenie uhynutého zvieraťa miestnym poľovným združením.

Ďalší zrazený medveď v
Zdroj: KR PZ Trenčín

„Škoda na vozidle spôsobená divou zverou je hradená z havarijného poistenia, prípadne z pripoistenia k PZP. Ak nemáte žiadne z týchto nepovinných pripoistení, škodu si budete musieť uhradiť sami,“ varuje polícia.

Ďalší zrazený medveď v
Zdroj: KR PZ Trenčín


Galéria

Ďalší zrazený medveď v Ďalší zrazený medveď v Ďalší zrazený medveď v Auto po zrážke s Ďalší zrazený medveď v Ďalší zrazený medveď v Ďalší zrazený medveď v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články