°C

Sobota, 29. február 2020. Meniny má Radomír, zajtra Albín.

Vodič sa rútil šialenou rýchlosťou: Tvrdil, že sa ponáhľa do nemocnice, bol pod vplyvom drog

Vodič z východu tvrdil, že sa ponáhľa do nemocnice, bol pod vplyvom drog
Vodič z východu tvrdil, že sa ponáhľa do nemocnice, bol pod vplyvom drog
Zdroj: KR PZ v Košiciach
09.09.2019 10:50

MICHALOVCE - Vodič z okresu Michalovce, ktorý koncom augusta pri jazde v obci Závadka prekročil povolenú rýchlosť o 62 kilometrov za hodinu (km/h), jazdil pod vplyvom viacerých omamných a psychotropných látok. TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.


„V obci, kde je najvyššia povolená rýchlosť 50 kilometrov za hodinu, mu hliadka namerala až 112 km/h. Najvyššiu povolenú rýchlosť teda v tomto úseku prekročil o 62 km/h,“ ozrejmila. Na svoju obhajobu policajnej hliadke tvrdil, že má vo vozidle choré dieťa. Hliadka preto, aby počas presunu nenastali zbytočné zdravotné komplikácie, vykonala sprievod vozidla na urgentný príjem do nemocnice.

„Policajtom sa však vodič nepozdával, vystupoval voči nim drzo a arogantne, a svojím prejavom javil známky požitia alkoholu alebo iných návykových látok. Preto ho vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške na prítomnosť alkoholu, jej výsledok bol však negatívny. Následne bol vyzvaný, aby sa podrobil aj odberu biologického materiálu na zistenie prítomnosti iných návykových látok, čo vodič spočiatku odmietol. Po chvíli sa však sám žiadal na odber,“ doplnila hovorkyňa s tým, že podľa výsledkov rozboru biologického materiálu vodiča špecializovaným zdravotníckym pracoviskom zistili prítomnosť metamfetamínu (pervitín), amfetamínu a kanabinoidov. Išlo teda o omamné a psychotropné látky, ktoré sú schopné ovplyvniť psychiku ich užívateľa. 

„Priestupok vodiča bude prerokovaný v správnom konaní, kde mu hrozí pokuta od 200 do 1000 eur, a zákaz činnosti do päť rokov. Výsledok toxikologického vyšetrenia bude postúpený ako poznatok príslušnému orgánu,“ uzavrela Ivanová.

Vodič z východu tvrdil,
Zdroj: KR PZ v Košiciach


Galéria

Vodič z východu tvrdil, Vodič z východu tvrdil,

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články