Zbesilá jazda Slováka v Rakúsku: Nadrogovaný unikal pred políciou, narazil do čerpacej stanice | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Zbesilá jazda Slováka v Rakúsku: Nadrogovaný unikal pred políciou, narazil do čerpacej stanice

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
16.08.2019 08:45

LINZ - Na 20 mesiacov odňatia slobody odsúdili v Rakúsku motoristu zo Slovenska, ktorý narazil v júli do čerpacej stanice v meste Traun, keď unikal vysokou rýchlosťou policajnej hliadke.


Nemenovaný muž vo veku 28 rokov jazdil pod vplyvom alkoholu a drog, bez vodičského preukazu a navyše mal zakázané zdržiavať sa na území Rakúska, informovalo vo štvrtok večer internetové vydanie denníka Kronen Zeitung. Pred súdom v hornorakúskej metropole Linz sa zodpovedal okrem iného z kladenia odporu, spôsobenia zdravotnej ujmy a všeobecného ohrozenia. Rakúske orgány odsúdeného Slováka v minulosti už viackrát vyhostili, podľa údajov Kronen Zeitung sa však i napriek tomu stále vracal do spolkovej krajiny Horné Rakúsko. 

Policajná hliadka v Traune sa snažila Slováka zastaviť po tom, ako si všimla jeho neobvyklý spôsob jazdy. Po zapnutí majákov však vodič "šliapol na plyn", pričom ohrozoval ostatných motoristov a chodcov. Prenasledovaného muža zastavil až náraz do čerpacieho stojana, na čo sa snažil ujsť pešo a nereagoval ani na varovný výstrel. Policajti ho dolapili, keď sa potkol a spadol.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články