°C

Štvrtok, 21. január 2021. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Peter mal surovo zavraždiť poslanca, bombový útok však nemal byť jediný: Do prípadu sa oprela NAKA

Muža obvineného z vraždy mestského poslanca obvinili z ďalšieho výbuchu.
Muža obvineného z vraždy mestského poslanca obvinili z ďalšieho výbuchu.
Zdroj: Facebook/Polícia SR
24.07.2019 11:30

BRATISLAVA – Národná protizločinecká jednotka NAKA obvinila 33-ročného Petra P. z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. "Bomber", ktorý mal v roku 2013 zavraždiť mestského poslanca Marka Rakovského, bol obvinený zo zosnovania ďalšieho výbuchu. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.


Podľa NAKA si mal v roku 2014 zadovážiť ruský granát. "Dňa 5. februára toho roka prišiel v nočných hodinách do Detvy a aktivovaný granát hodil do dvora súkromnej firmy, čím poškodil fasádu budovy, okno, dvere a auto," uvádza polícia s tým, že motív jeho konania je predmetom vyšetrovania.

Vyhrážky ďalšiemu politikovi: Skončíš ako zavraždený poslanec Rakovský!

Peter mal surovo zavraždiť
Zdroj: Facebook/Polícia

Za klamstvo zároveň označuje jeho tvrdenia v článku z roku 2018, podľa ktorých sa na danom zločine mala podieľať NAKA. "Priebeh vyšetrovania takéto obvinenie absolútne vylučuje," zdôrazňuje polícia.

Peter mal surovo zavraždiť
Zdroj: Facebook/Polícia

Peter P. bol v roku 2018 obvinený z vraždy mestského poslanca Marka Rakovského. Ten zomrel po výbuchu nástražného výbušného systému vo svojom aute v roku 2013.

Peter mal surovo zavraždiť
Zdroj: Facebook/Polícia

Policajti protizločineckej jednotky NAKA Petra P. zadržali 3. októbra 2018 v skorých ranných hodinách počas policajnej akcie Tornádo vo Veľkom Krtíši, pričom pôvodne zadržali dvoch mužov. Vykonali dve domové, ako aj prehliadky iných priestorov. Sudca ŠTS pre prípravné konanie Petra P. zobral do väzby 5. októbra. Dôvodom väzby bola obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov na slobode a pokračovania v trestnej činnosti.

Poslanec nemal šancu prežiť. Z auta, v ktorom sedel, zostal vrak.
Peter mal surovo zavraždiť
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Obvinený podal voči rozhodnutiu ŠTS sťažnosť, o ktorej napokon rozhodol NS SR. Svoju vinu pred sudcom ŠTS odmietol. Pri vražde bol použitý nástražný výbušný systém umiestnený na spodnej časti auta. K výbuchu došlo počas jeho riadenia. Právnik nemal šancu prežiť zranenia, ktoré pri ňom utrpel.


Galéria

Muža obvineného z vraždy Poslanec nemal šancu prežiť. Muža obvineného z vraždy

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články