Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

V Senici vykopali letecké bomby: Pyrotechnici ihneď v akcii, na mieste ich zneškodnili

V Senici objavili leteckú bombu.
V Senici objavili leteckú bombu.
Zdroj: KR PZ v Trnave
11.06.2019 17:40

SENICA - Polícia v Senici zaevidovala v pondelok (10. 6.) v podvečerných hodinách oznámenie pracovníkov, ktorí pri výkopových prácach pred priemyselnou zónou v meste Senica našli v poli neznámu muníciu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.


Policajný dôstojník o náleze informoval policajných pyrotechnikov a do ich príchodu policajná hliadka miesto uzavrela. "Pyrotechnici určili, že ide o dve letecké bomby s priemerom 152 milimetrov z čias druhej svetovej vojny. Podľa ďalších zistení bolo pole v minulosti využívané ako poľné letisko," uviedla Linkešová.

Nájdenú muníciu nebolo možné transportovať, preto sa policajti rozhodli, že k jej odstrelu príde v utorok na mieste. "Z dôvodu, že miesto nálezu sa nachádzalo v blízkosti obytnej a priemyselnej zóny, pyrotechnici posunuli miesto odstrelu do vzdialenejšej časti. Postupne, riadeným odstrelom, zneškodnili najskôr jednu a potom aj druhú bombu," doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Polícia upozorňuje, že neodbornou manipuláciou by v tomto prípade mohlo prísť k ohrozeniu života a zdravia. Jedna bomba obsahovala niekoľko kilogramov trhaviny. "Upozorňujeme občanov, aby pri náleze akejkoľvek munície vyrozumeli políciu. V žiadnom prípade nie je vhodné s ňou manipulovať a premiestňovať ju," apeluje hovorkyňa KR PZ v Trnave.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články