Za nahlásenie bomby obvinili muža (31) so ženou (35): Toto bol dôvod ich konania | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Za nahlásenie bomby obvinili muža (31) so ženou (35): Toto bol dôvod ich konania

Vyšetrovateľ ich obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy
Vyšetrovateľ ich obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava
05.06.2019 12:40

TRNAVA - Trnavskí policajti vypátrali podozrivého z nahlásenia bomby na Okresnom súde v Trnave. Preň musela byť 2. apríla uzatvorená budova súdu, všetkých zamestnancov i verejnosť evakuovali a vo všetkých priestoroch polícia vykonala pyrotechnickú prehliadku. Tá bola ukončená s negatívnym výsledkom, žiadna bomba a ani iný výbušný alebo nástražný systém sa nenašiel.


V dôsledku konania páchateľa došlo k zmareniu alebo presunutiu niekoľkých pojednávaní. "Od momentu nahlásenia bomby pracovala na prípade veľmi intenzívne operatíva kriminálnej polície a vyšetrovatelia. Viacero policajtov získavalo informácie, ktoré by viedli k odhaleniu páchateľa a zhromažďovalo dôkazy pre procesné konanie,“ informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Stopy postupne viedli ku konkrétnym podozrivým osobám.

Vyšetrovateľ ich obvinil z
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

V pondelok (3. 6.) v ranných hodinách vykonali policajti na základe príkazu súdu a za pomoci pohotovostného policajného útvaru domovú prehliadku v jednom z bytov ubytovne v Chtelnici. Počas nej bol, okrem iných dôkazov, zaistený aj lístok s pokynmi na nahlásenie bomby a zadržaný podozrivý muž. Následne polícia zadržala aj ženu, ktorá ho na skutok mala naviesť. Motívom konania bolo odročenie trestnej veci jej druha. 

„Na základe získaných dôkazov obvinil vyšetrovateľ trnavskej kriminálnej polície 31-ročného Romana z Trnavy a 35-ročnú Simonu z Banky v okrese Piešťany z prečinu šírenia poplašnej správy. Obvineným hrozí odňatie slobody na jeden až päť rokov."


Galéria

Vyšetrovateľ ich obvinil z Vyšetrovateľ ich obvinil z

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články