Za marihuanu dostal prísny trest: Tomáš z Veľkého Krtíša si posedí tri roky | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Za marihuanu dostal prísny trest: Tomáš z Veľkého Krtíša si posedí tri roky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
21.05.2019 16:45

BANSKÁ BYSTRICA – Trest tri roky odňatia slobody nepodmienečne za prechovávanie a predaj marihuany vymeral dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 36-ročného Tomáša Murínčeka z Veľkého Krtíša.


Marihuanu v objeme takmer sto gramov našli policajti v byte u Murínčeka v júni minulého roka. Droga mala hodnotu päťsto eur a dalo sa z nej vyrobiť takmer dvesto jednorazových dávok. Murínček vyhlásil, že droga je iba pre jeho potrebu, ale štyria odberatelia potvrdili, že si marihuanu od neho kúpili.

Na Okresnom súde vo Veľkom Krtíši dostal Murínček za obzvlášť závažný drogový zločin päť rokov nepodmienečne, ale odvolal sa s tým, že je nevinný. Odvolal sa i prokurátor, ktorý požadoval prísnejší trest. Odvolací senát potvrdil vinu Murínčeka, že drogu prechovával a predával, ale vzhľadom na okolnosti prípadu mu skrátil trest z piatich rokov odňatia slobody na tri roky. Uložený trest je podľa senátu primeraný a nie je potrebné pôsobiť na obžalovaného prísnejším trestom. Preto odvolanie prokurátora zamietol. Súd obžalovanému tiež uložil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou.

Sudca hneď nariadil výkon trestu, ktorý si odsúdenec odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Do trestu sa Murínčekovi zarátava aj väzba, v ktorej bol od júna minulého roka.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články