°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Krádež peňazí a poškodenie elektriky: Obvineným hrozia prísne tresty

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
21.05.2019 15:30

ZEMIANSKE KOSTOĽANY - Polícia objasnila prípad krádeže peňazí z rodinného domu v Zemianskych Kostoľanoch (okres Prievidza), ku ktorému došlo 17. mája popoludní. Obvineniu z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže v tejto súvislosti čelí 43-ročná žena z okresu Hlohovec. Informoval o tom v utorok trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.


"Obvinená prišla 17. mája k rodinnému domu v Zemianskych Kostoľanoch, pričom cez neuzamknutú bránku oplotenia vošla na pozemok. Následne sa dostala do rodinného domu cez neuzamknuté vchodové dvere a zo spálne odcudzila z obálky 600 eur," opísal Kudlička. V zmysle zákona hrozí obvinenej podľa neho strata slobody až na dva roky.

"Polícia radí občanom, aby si vo vlastnom záujme zamykali aj svoje vchodové bránky a tiež vchodové dvere svojich domácností. Robte tak aj vtedy, keď sa nachádzate vo svojich záhradkách alebo ste mimo svojho rodinného domu. Túto skutočnosť môžu využiť zlodeji, ktorým potom na vykradnutie rodinného domu aj počas dňa stačí mnohokrát len niekoľko minút," upozornil policajný hovorca. Občania majú podľa neho políciu kontaktovať ihneď, ako zistia, že mali vo svojich obydliach "neželanú návštevu". 

Handlovčan poškodil elektrickú rozvodnú skriňu, hrozí mu väzenie

Obvineniu z prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia čelí 24-ročný muž z Handlovej. Ten ešte 8. marca večer pri bytovom dome na Ulici Marka Čulena v Handlovej úmyselne poškodil plastovú elektrickú rozvodnú skriňu. Informoval o tom v utorok trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Páchateľ poškodil elektrickú rozvodňu
Zdroj: KR PZ Trenčín

"Obvinený do rozvodnej skrine kopal a rukami ju vytrhol a rozlámal, čím následne došlo k prerušeniu distribúcie elektrickej energie u piatich odberateľov v bytovom dome na uvedenej ulici," opísal Kudlička. Spoločnosti podľa odborného vyjadrenia vznikla škoda vo výške približne 1200 eur. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Páchateľ poškodil elektrickú rozvodňu
Zdroj: KR PZ Trenčín

Páchateľ poškodil elektrickú rozvodňu
Zdroj: KR PZ Trenčín


Galéria

Ilustračné foto Páchateľ poškodil elektrickú rozvodňu Páchateľ poškodil elektrickú rozvodňu Páchateľ poškodil elektrickú rozvodňu

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články