Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

VIDEO Nočná tragédia v Banskej Bystrici: Muž (†61) zahynul pri výbuchu v byte

Pri výbuchu v byte prišla o život jedna osoba
Pri výbuchu v byte prišla o život jedna osoba
Zdroj: KR PZ BB
08.04.2019 15:59

BANSKÁ BYSTRICA – Jedna osoba prišla o život v pondelok pri výbuchu v byte na druhom poschodí na Triede SNP v Banskej Bystrici. Informoval o tom Milan Hrudka z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.


"K požiaru na mieste udalosti nedošlo. Uskutočnila sa evakuácia osôb z vedľajších bytov. Naši príslušníci skontrolovali, či tam nie sú niekde skryté ohniská, a statik preveril, či nedošlo k narušeniu statiky. Potom sa mohli vrátiť späť do bytov. Príčina výbuchu je v štádiu vyšetrovania," konštatoval Hrudka. Prípad vyšetruje polícia.

Na mieste zasahovalo 12 príslušníkov HaZZ na štyroch kusoch techniky. Ako v pondelok popoludní spresnila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, výbuch, ku ktorému došlo z doposiaľ neznámej príčiny, si vyžiadal život 61-ročného muža.

"Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu usmrtenia. Bližšie okolnosti, za ktorých k explózii došlo, ako aj jej presná príčina, budú známe až po vyjadreniach znalcov expertízneho skúmania a vykonaní mnohých ďalších procesných úkonov," uviedla hovorkyňa.

Pri výbuchu v byte
Zdroj: KR PZ BB

Pri výbuchu v byte
Zdroj: KR PZ BB

Pri výbuchu v byte
Zdroj: KR PZ BB


Galéria

Pri výbuchu v byte Pri výbuchu v byte Pri výbuchu v byte

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook Polícia SR - Banskobystrický kraj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články