Nezodpovedná matka nechala novorodenca napospas osudu: Hrdinský skutok mužov zákona | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Nezodpovedná matka nechala novorodenca napospas osudu: Hrdinský skutok mužov zákona

Policajti sa postarali o novorodenca z chatrče
Policajti sa postarali o novorodenca z chatrče
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj
14.03.2019 12:20

BRATISLAVA - Bratislavskí policajti na základe oznámenia vypátrali novorodenca, ktorého nechala matka v chatrči v blízkosti jedného z mostov. Dieťa našli policajti v krátkom čase vďaka bezodkladnému prevereniu oznámenia. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.


Szeiff priblížil, že v stredu (13. 3.) večer prišla na políciu podať oznámenie žena, ktorú mal údajne fyzicky napadnúť jej partner. K napadnutiu malo dôjsť aj za prítomnosti jej novonarodeného dieťaťa. Keďže žena nevedela uviesť presné miesto incidentu, oznámenie preverovalo niekoľko policajných hliadok.

"Prepátravaním okolia v blízkosti jedného z mostov sa podarilo nájsť upravenú chatrč, v ktorej sa nachádzali viaceré dospelé osoby – bezdomovci. Po vstupe do vnútorných priestorov chatrče spozorovali policajti v ich prítomnosti na posteli novorodenca," priblížil hovorca.

Podľa polície žena odmietala prevziať si dieťa, preto policajti zabezpečili privolanie lekárskej pomoci a kontaktovali aj Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Prípadom sa už zaoberá útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava V.


Nástroje k článkuZDROJ: TASRFacebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články