°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

VIDEO NAKA stíha pre korupciu pracovníka SPP Distribúcia

NAKA stíha pre korupciu pracovníka SPP.
NAKA stíha pre korupciu pracovníka SPP.
Zdroj: Reprofoto/Facebook - Polícia SR
26.02.2019 13:40

BRATISLAVA - Polícia Slovenskej republiky informovala na sociálnej sieti o ďalšom zásahu elitnej polície. Po včerajšej informácii o tom, že v ich rukách skončili manažéri Národnej banky Slovenska, v utorok priniesli správu o obvinení zamestnanca spoločnosti SPP Distribúcia. Dôvodom je korupcia.


Okrem zamestnanca spoločnosti SPP Distribúcia vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil aj ďalšiu osobu. Nateraz nie je známe, o koho ide. Obom hrozia tri až osem rokov za mrežami. Polícia zverejnila aj video zo zásahu.

"Obchodná spoločnosť žiadala o vydanie súhlasného stanoviska SPP DISTRIBÚCIA k projektovej dokumentácii. Tú potrebovala na územné rozhodnutie k umiestneniu stavby. V tejto súvislosti mal zástupcu firmy navštíviť obvinený Vladimír Š. (43) a žiadať úplatok," priblížili v príspevku zástupcovia zákona. Vladimír mal vypýtať 5000 eur pre obvineného Mariána K. (60), ktorý mal, ako zamestnanec SPP Distribúcia súhlas zariadiť. 

AKTUÁLNE Zásah NAKA: V rukách elitnej polície skončili manažéri Národnej banky Slovenska

Z rúčky do rúčky

O pár dní sa podľa polície zástupca spoločnosti a Vladimír Š. stretli opäť. "V reštaurácii v obchodnom dome v Žiline mal prevziať polovicu úplatku. Z reštaurácie mal bežať za Mariánom K. a časť peňazí mu v jeho kancelárii v budove SPP DISTRIBÚCIA odovzdať," objasnila polícia detaily. Malo však ísť len o 1500 eur. Zvyšok sumy mal dostať až po vydaní súhlasu.

NAKA stíha pre korupciu
Zdroj: Reprofoto/Facebook - Polícia SR

Druhú časť úplatku mal Vladimír Š. o niekoľko dní prevziať od zástupcu firmy v reštaurácii, kde sa už predtým stretli. "Pekne z rúčky do rúčky. Mal odovzdať sľúbené súhlasné stanovisko a prebrať 2500,- €," dodala polícia.


Galéria

NAKA stíha pre korupciu NAKA stíha pre korupciu

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články