°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Slováci, na našich cestách sa objavil blázon: Spanilá jazda, policajti mu vystavili jasné STOP

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
20.02.2019 17:35

MARTIN - Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili policajti 38-ročného vodiča z Martina, ktorému v sobotu (16. 2.) po dopravnej nehode v Martine pri dychovej skúške namerali 1,58 mg/l (3,29 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.


Doplnil, že obvinený vodič mal v čase okolo 22.30 h viesť Škodu Fabia po miestnej komunikácii v Martine. "S vozidlom narazil do pravého okraja vozovky, pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Policajti obmedzili obvinenému mužovi osobnú slobodu, zadržali mu vodičský preukaz a predviedli ho na policajný útvar. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili najmenej na 500 eur," uviedol krajský policajný hovorca.

"Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správnym riešením," zdôraznil Moravčík.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články